המדינה מוותרת על היעד לצמצום מספר הנרצחים בחברה הערבית

המדינה תוותר על יעד הורדת מספר הנרצחים הערבים
משרדי ראש הממשלה וביטחון הפנים קבעו יעד לצמצום מספר הנרצחים במגזר הערבי ב-10% השנה. הממשלה ביקשה יעד גבוה יותר, אך כעת הוחלט לוותר עליו בכלל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרה, רצח
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

המדינה תוותר על היעד המספרי להפחתת הנרצחים במגזר הערבי, ותקבע יעדים אחרים כמו עלייה בשיעור הפענוחים ועלייה בדיווחים של אזרחים ערבים למשטרה – כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11.


בחודש אוקטובר הציגו משרד ראש הממשלה והמשרד לביטחון הפנים לממשלה את יעדי המאבק בפשיעה במגזר לשנת 2022. בראש היעדים ניצב צמצום שיעור הנרצחים ב-10%. הממשלה דחתה את היעד וביקשה מהמשרדים לקבוע יעד "שאפתני יותר". לכאן חדשות נודע כי בתום עבודה שנערכה בחודשים האחרונים, הוחלט לוותר על הפחתת מספר הנרצחים כיעד ולקבוע למשטרה יעדים חדשים, שצפויים להיות מוצגים בקרוב לממשלה. 

הסיבה לוויתור על מספר נרצחים היא שהכרזה על יעד כזה יש בה "אמירה מוסרית שאפשר לספוג את שאר קורבנות הרצח". נוסף לכך, ההבנה היא שהמשפיע הדרמטי על מספר מעשי הרצח הוא שיעור הפענוח הנמוך: בשנתיים האחרונות שיעור פענוח מעשי הרצח במגזר עומד על 20%-22%, לעומת 60% במגזר היהודי. היעד שיוגש לממשלה ל-2022 יהיה 36% פיענוח. גורמים שהיו מעורבים במהלך אמרו לכאן חדשות כי הדבר נעשה בהתייעצות עם מומחי מדידה מרחבי העולם.

הפופולריים