יממה לתום הכהונה: לוח הזמנים והמועמדים המובילים להחלפת מנדלבליט

לוח הזמנים והמועמדים המובילים להחלפת מנדלבליט

היום תתכנס לישיבה ועדת האיתור לתפקיד, כדי להגיע להסכמות על השמות שיועברו לשר המשפטים • את אחד השמות יבחר השר סער להביא לאישור ממשלה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביחי מנדלבליט, 03.06.2021
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הערב (ראשון) תתכנס ועדת האיתור לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה לדון במועמדים. כל חברי הוועדה מעוניינים לסיים את הדיונים ולהעביר את השמות הנבחרים לשר המשפטים גדעון סער כבר היום, עוד בטרם יסיים אביחי מנדלבליט את תפקידו ביום שני בחצות. עם זאת, חברי הוועדה שריינו מועד נוסף לדיון, למקרה שחבריה לא יגיעו להסכמות או החלטות היום.

מי שנחשבת בעלת הסיכויים הגבוהים ביותר לרשת את מנדלבליט היא עורכת הדין גלי בהרב-מיארה, המועמדת אותה מקדם שר המשפטים. שם נוסף בעל סיכוי גבוה מאוד להיכלל ברשימה הסופית, הוא של המשנה הנוכחי ליועץ המשפטי לממשלה, עורך הדין רז נזרי.

המועמדים לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה

עו"ד גלי בהרב-מיארה – פרקליטת מחוז תל אביב והמרכז לשעבר

> עו"ד רז נזרי – המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

> ד"ר רועי שיינדורף – המשנה ליועץ המשפטי לממשלה

> עו"ד איל ינון - יועמ"ש הכנסת לשעבר, הצטרף לרשימה ברגע האחרון

ד"ר אביעד בקשי - ראש המחלקה המשפטית בפורום קהלת ומרצה בתחומים של משפט חוקתי ומנהלי

> ד"ר מיכל אגמון-גונן - מועמדת גם לבית המשפט העליון. הייתה מועמדת גם לתפקיד פרקליט/ת המדינה

> עו"ד איתי אופיר - היועץ המשפטי של מערכת הבטחון ובעבר עו"ד גם במגזר הפרטי  

פרופ' אריאל בנדור - מומחה מנוסה בכמה תחומי משפט ובהם משפט ציבורי, חוקתי ופלילי, בנוסף להיותו איש אקדמיה בעל ניסיון גם בפרקטיקה

פרופ' ברק מדינה – רקטור האוניברסיטה העברית בירושלים

בחודש שעבר, ביום בו התכנסה לראשונה ועדת האיתור, פרסם שר המשפטים את רשימת המועמדים שלו לתפקיד היועמ"ש: פרקליטת מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד גלי בהרב-מיארה, ושני המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד רז נזרי ועו"ד רועי שיינדורף.

כעבור שבוע פורסמו שמותיהם של חמישה מועמדים נוספים: יועמ"ש הכנסת לשעבר איל ינון; ראש המחלקה המשפטית בפורום קהלת ד"ר אביעד בקשי; המועמדת לבית המשפט העליון השופטת ד"ר מיכל אגמון גונן; יועמ"ש מערכת הביטחון לשעבר איתי אופיר והמשפטן פרופ' אריאל בנדור.

הוועדה יכולה להמליץ על עד שלושה שמות לשר. כל שם שיעלה אמור עקרונית לקבל לפחות ארבעה מחמשת קולות חברי הוועדה. אם שמה של בהרב-מיארה יועבר לשר המשפטים, סער צפוי להעלות את שמה להחלטת הממשלה.

הפופולריים