היועץ המשפטי לממשלה סגר את התיק נגד השוטרים המעורבים במות אהוביה סנדק

נסגר התיק נגד השוטרים המעורבים במות הנער סנדק

כפי שנחשף בכאן חדשות: ימים ספורים לפני עזיבת אביחי מנדלבליט את תפקיד היועמ"ש, הוא החליט לסגור את התיק מחוסר אשמה. משרד המשפטים פרסם תיעוד מזירת האירוע. עו"ד המשפחה: עד עכשיו לא קיבלנו את ההחלטה - זו קהות חושים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוביה סנדק
צילום: -

כפי נחשף בכאן חדשות: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לסגור את התיק נגד השוטרים המעורבים במרדף שבו נהרג אהוביה סנדק בן ה-16. עילת סגירת התיק - חוסר אשמה. משרד המשפטים פרסם היום תיעוד מזירת האירוע, ובו נראה הרכב בו נסעו הנערים עוקף ניידת משטרה.

צפו בתיעוד

בשיחה למוקד 100 בערב התקרית, נשמע אדם מדווח בעברית למשטרה על זורקי אבנים שיצאו מתוך רכב ויידו אבנים. "יצאו ארבעה ערבים זורקי אבנים", נשמע המדווח בהקלטה שמתפרסמת היום. 

עורכי דינו של אחד מקציני המשטרה, אורון שוורץ ויוגב נרקיס ממשרד שוורץ-נרקיס ושות' מסרו כי "פרשה זו היא טרגדיה גדולה בה נער צעיר קיפח חייו. סגירת התיק מטעמים של חוסר אשמה, מבטאת את חוסר האפשרות לשכלל את הדין הפלילי בתאונה טראגית שבתוצאתה האיומה איש לא רצה". 

 

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את משפחת סנדק, אמר בריאיון לזאב קם וקרן אוזן בכאן רשת ב כי עד עכשיו לא הגיעה החלטת היועץ לידי המשפחה: "התנהלות היועמ"ש מפגינה קהות חושים כלפי המשפחה. עד עכשיו היא לא קיבלה את ההחלטה שלו. אנחנו מכירים את ההחלטה מהתקשורת. שנה שלמה ביקשנו אותה. אנחנו לא חשופים לחומר החקירה. זה מקומם".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

מלבד סנדק נסעו ברכב ארבעה צעירים נוספים. ביום ראשון דווח בחדשות הערב בכאן 11 שמסתמן כי נגדם כן יוגש כתב אישום - על יידוי אבנים לעבר פלסטינים, מה שלדברי המשטרה הוביל לפתיחה במרדף אחר הצעירים. ההחלטה צפויה להתקבל בפרקליטות מחוז ירושלים.  

 

הפופולריים