אחרי שתועד מדלג מעל פצוע בזירת רצח: ניצב ג'מאל חכרוש יוצא לחופשה מהמשטרה

חכרוש תועד מדלג מעל פצוע ויצא לחופשה מהמשטרה
בעיתון "הארץ" פורסם סרטון ובו נצפה חכרוש חולף על פני פצוע דקור בכפר כנא בשנת 2020. המפכ"ל הורה על הקמת צוות בדיקה • ניצב חכרוש לחדשות הערב: בסרטון לא רואים את כל מה שעשיתי, רצתי למדרגות כדי לסגור את הזירה • קצינים בכירים ידעו על המקרה, אך לא עשו דבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'מאל חכרוש מדלג מעל גוסס
צילום: מתוך התיעוד של הארץ

עדכון 31.01.22 ניצב חכרוש מכנס את אנשיו, במשטרה מעריכים: יודיע היום על פרישה

אחרי שתועד מדלג מעל אדם גוסס בדרך החוצה מזירת רצח, ניצב ג'מאל חכרוש מגיב: ראש אגף "סיף" לסיכול פשיעה בחברה הערבית, שבתיעוד שפורסם ב"הארץ" נראה יוצא מזירת דקירה שאליה נקלע, אמר הערב (שני) למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11 כי הוא יצא כדי "לסגור את הזירה", וכי בסרטון של שש שניות לא נראה כל האירוע.

עוד אמר חכרוש בריאיון: "ראיתי שמוציאים את הכול מהקשר, פניתי למפכ"ל וביקשתי שימנה צוות בדיקה מקצועי מחוץ למשטרה שיוציא את הצדק לאור".

גורמים במשטרה אומרים כי קצינים בכירים, בהם ממלא מקום המפכ"ל לשעבר מוטי כהן ומפקד המחוז הצפוני שמעון לביא, ידעו על המקרה ואף הוצג בפניהם הסרטון, אך לא נעשה דבר. לא ניתן היה להשיג את תגובתו של כהן. 

בעקבות הפרסום הודיע הבוקר המפכ"ל יעקב שבתאי על מינוי צוות בדיקה שיבחן את אופן התנהלותו של ניצב ג'מאל חכרוש. בראש צוות הבדיקה יעמוד ניצב בדימוס, עורך הדין אהרון אקסול, שכיהן בעברו כמפקד מחוז תל אביב וראש אגף המבצעים של משטרת ישראל.

בנוסף, היום סיכם ניצב חכרוש עם המפכ"ל על יציאה לחופשה עד לסיום בדיקת התנהגותו בזירת הרצח בכפר כנא בספטמבר 2020. השר לביטחון הפנים עמר בר לב הנחה, כי צוות הבדיקה שמונה על ידי המפכ"ל יבחן גם את שאלת ההיכרות לכאורה של גורמי המשטרה עם הנושא – בין השאר, ממתי מי מהמשטרה הכיר את הנושא, לאילו דרגים הגיע המידע, מה היקף המידע שהגיע והמועד שבו הוא התקבל אצל מי מהגורמים במשטרה. כמו כן, האם ננקטו צעדים כלשהם בעקבות המידע.

בתיעוד האירוע נראה חכרוש מגיע למפעל ברזל בכפר כנא. זמן קצר אחר כך נדקר אדם במטבח שבמפעל, הוא יצא לחדר המדרגות והתמוטט מדמם. כמה שניות אחר כך נראה ניצב חכרוש חולף על פניו של הפצוע מבלי לסייע לו, ומבלי שבדק את שהתרחש במקום. הוא אף נתקל ברגלו של הנפגע והמשיך בדרכו. הפצוע מת מאוחר יותר. 

בהכנת הידיעה השתתפה הדס גרינברג

הפופולריים