פרסום ראשון: התיק נגד השוטרים שהשתתפו במרדף אחר אהוביה סנדק צפוי להיסגר

מות אהוביה סנדק: התיק נגד השוטרים צפוי להיסגר

כתב אישום לא יוגש כפי הנראה נגד אף לא אחד מהשוטרים. ארבעת הנערים שהיו ברכב עם סנדק צפויים לעמוד לדין על יידוי האבנים לעבר פלסטינים שקדם למרדף • עורך הדין של המשפחה: "נמשיך במאבק הציבורי והמשפטי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוביה סנדק
צילום: -

**כפי שנחשף בכאן חדשות: היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט החליט לסגור את התיק נגד השוטרים המעורבים במרדף שבו נהרג אהוביה סנדק בן ה- 16. עילת סגירת התיק: חוסר אשמה**

פרסום ראשון: מסתמן כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, יסגור את התיק נגד השוטרים שערכו את המרדף שבמהלכו נהרג הנער אהוביה סנדק. כך פורסם אתמול (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. כפי הנראה לא יוגש כתב אישום נגד אף לא אחד מהשוטרים. במשטרה מצפים להחלטה הזו משום שהיא צפויה להשפיע על המשך יכולת השוטרים לקיים מרדפים אחר חשודים.


מלבד סנדק נסעו ברכב ארבעה צעירים נוספים ומסתמן כי נגדם כן יוגש כתב אישום - על יידוי אבנים לעבר פלסטינים, מה שלדברי המשטרה הוביל לפתיחה במרדף אחר הצעירים. ההחלטה צפויה להתקבל בפרקליטות מחוז ירושלים.  

לפני כחודשיים פורסם בכאן חדשות כי באופן חריג, ההחלטה בתיק אהוביה סנדק עוברת מפרקליט המדינה ליועץ המשפטי לממשלה. אהוביה סנדק בן ה-16 מבת עין נהרג לפני כשנה בתאונה במרדף משטרתי באזור כוכב השחר שבמועצה האזורית בנימין. ארבעה נערים נוספים נפצעו קל. במשטרה ציינו כי הנערים יידו אבנים על רכב פלסטיני. ניידת משטרה שהוזעקה למקום פתחה אחריהם במרדף לאחר שניסו להימלט, ואז הרכב המשטרתי התנגש ברכב שבו נסעו הצעירים. סנדק נפל מחלון הרכב ונלכד מתחתיו. מותו נקבע במקום.

"טיוח גדול"

עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את הוריו של אהוביה סנדק מטעם ארגון חוננו, מסר בתגובה לפרסום: "לא ברור מדוע נזקק היועץ המשפטי לממשלה להסתתר, בימיו האחרונים, מאחורי הדלפות לאנשי תקשורת במקום לצאת בגלוי לציבור ולהודיע על החלטתו. שנה שלמה המשפחה לא ישנה בציפייה דרוכה להחלטה והיועץ לא התפנה להכרעה עד לשניה האחרונה. אנו מתכוונים להמשיך במאבק הציבורי והמשפטי עד שהאחראים למות אהוביה ישלמו על מעשיהם".

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' אמר: "הייתי שם. מהרגע הראשון הכל היה טיוח אחד גדול. סגירת התיק, כמו גם זיהום החקירה והעיכוב בחקירת השוטרים הם אות קין על מצחה של מערכת אכיפת החוק בישראל. במקום שממשלת ישראל תעסוק בוועדות חקירות פוליטיות נגד ממשלות קודמות, ראוי שתעסוק בעוולות האמיתיות שמתרחשות נגד אוכלוסיה שאין לה קול. האם אין צדיק אחד בסדום שידרוש צדק עבור אהוביה?".

ח"כ איתמר בן גביר אמר בתגובה לפרסום: "אם אכן תיק החקירה נגד השוטרים בפרשת אהוביה סנדק ייסגר, מדובר ביום כיפור במערכת אכיפת החוק ומתן רישיון להרוג נערי גבעות".

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד הגיב גם כן: "זה פשוט לא ייאמן. החלטה כזו, אחרי השערורייה והסתרת המידע בוועדה המשותפת לחוץ וביטחון וביטחון הפנים שקיימו רם בן ברק ומירב בן ארי לפני כחודש. במקום לחזור בתשובה, מוסיפים חטא על פשע. על זה צריך ועדת חקירה במקום המשחקים הפוליטיים המלוכלכים שלכם".

הפופולריים