פקחים מהשיטור העירוני אכפו עטיית מסכות בבתי ספר יסודיים בראש העין: "הילדים היו בהיסטריה"

פקחים עירוניים אכפו עטיית מסכות בבי"ס במרכז
יום לאחר שהורים סיפרו על התרופפות בעטיית מסכות, פקחית של העירייה נכנסה למוסדות ובדקה את התלמידים בכיתות. אמא של אחד התלמידים לכאן רשת ב: "התברר שמי שאחראי על טיפול בקורונה בעירייה אישר את זה" • עיריית ראש העין: "הנהלים חודדו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה בבית ספר בירושלים, 3 במאי 2020
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

פקחים עירוניים נכנסו בשבוע שעבר לבתי ספר בראש העין כדי לאכוף עטיית מסכות, כך פורסם היום (שני) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. זאת לאחר שהורים סיפרו בישיבה עירונית שהתקיימה על כך שישנה התרופפות בשמירה על ההנחיות בבית הספר. יום לאחר מכן, ללא תיאום מראש, הגיעו הפקחים ובדקו את התלמידים בכיתות. גורם במשרד החינוך אמר כי מדובר בכשל חמור והם בודקים עם מנהלי בתי הספר כיצד הדבר התרחש.

האזינו לריאיון עם האם

אמא לתלמיד מבית הספר אהל שרה בעיר סיפרה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "זה התחיל מהורים שסיפרו שהתלמידים היו בהיסטריה ובכו. לאחר שעשיתי בירור גם במנהל החינוך לא הכירו את זה. התברר שמי שאחראי על טיפול בקורונה בעירייה אישר את זה, לדבריו, כדי לבדוק את עובדי המנהלה. בפועל הבנו שהיית אינטרקציה עם תלמידים בכיתות ובמסדרונות. הייתה מנהלת אחת שסרבה להכניס אותם, אבל זה לא היה כך בכל בתי הספר". 

מנכ״ל עיריית ראש העין אילן הררי אישר הערב בשיחה עם כאן חדשות שהוא הורה לשלוח פקחית במדים לבתי הספר לבצע אכיפה של הנחיות הקורונה. לדברי הררי הוא סבור שאין פסול במעשה: ״מכיוון שרוב התחלואה במוסדות החינוך כרגע, הוריתי לבצע אכיפה בבתי הספר. שלחנו פקחית במדים מהשיטור העירוני שעברה בשישה בתי ספר בעיר וחברה לממונה קורונה, הסתובבה וראתה. הפקחית כאמור הגיעה במדים, והמדים דומים למדי שוטרים. בבית ספר אחד התעוררה בעיה. זו פעולה תקינה בעיניי. גם אחרי הפרסום בתקשורת, אני לא רואה בזה שום בעיה. עשינו פעולה של אכיפה. נושא הקורונה אצלנו מטופל טוב. חייבים לעשות אכיפה גם אם ההורים צועקים".

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה: "כחלק מהתמודדות עם משבר הקורונה, אנו ממשיכים לפעול להורדת התחלואה בעיר ובכלל זה פעולות הסברה, בקרה ואכיפה ברחבי העיר. בשבוע שעבר, התקיים סיור של צוותי השיטור העירוני במספר מוסדות חינוך בעיר במטרה לבדוק את נושא אורחות החיים של עובדי הרשות בבתי הספר, בשל העלייה בתחלואה ולוודא שהם פועלים עפי ההנחיות מתוך הרצון להגן על הילדים.

"מאחר שקיבלנו תלונות שהפקחים פנו גם לתלמידים, חודדו ההנחיות. נאמני הקורונה והצוות החינוכי הם היחידים המקפידים על אורחות החיים של התלמידים בבתי הספר". 

ממשרד החינוך טרם נמסרה תגובה.

הפופולריים