נדחה מפגש של פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני בתיכון ירושלמי: "לא בשלים לדיאלוג"

"התלמידים לא בשלים לדיאלוג ישראלי-פלסטיני"

בשל תגובות נגד, נדחה למועד לא ידוע מפגש של פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני לבין תלמידי י"ב ב"בויאר" • ח"כ בן גביר, שהתכוון להפגין מחוץ לבית הספר עם פעילי ימין, בירך: "זה אבסורד להביא 'קורבנות טרור מהצד השני' לדבר בפני תלמידים שבעוד שנה או שנתיים יתגייסו לצה"ל"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תלמידים בית ספר
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

בתיכון בויאר בירושלים דחו למועד לא ידוע מפגש שאמור היה להתקיים מחר (חמישי) בין תלמידי י"ב לבין פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, לאחר שעורר תגובות נגד. מחוץ לתיכון הייתה אמורה להתקיים הפגנה שארגן ח"כ בן גביר יחד עם פעילי ימין.

במייל שנשלח מהצוות החינוכי לתלמידי שכבת י"ב נכתב: "בימים האחרונים היינו עדים לשיח ער סביב הגעתו של הפורום. לאחר שיחות רבות איתכם, הרגשנו שבשלב זה - חלקכם לא בשלים ופנויים למפגש שמהותו דיאלוג. על כן, התקבלה החלטה לדחות את המפגש למועד מאוחר יותר השנה".

במכתב שנשלח טרם הדחייה להורי התלמידים בתיכון, כתבה יו"ר פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, רובי דמלין: "חופש הדיבור הוא חירות בסיסית. אנא, אל תמנעו אותו מאיתנו. אנא, בחנו את מה שיש לנו לומר בטרם תחליטו, בטרם תקשיבו דווקא למסיתים, למפגינים, לצועקים. מטרתנו היא להנכיח את הכאב המשותף, הזהה לחלוטין, שמרגישים מי שאיבדו את היקרים להם, לא משנה מאיזה עם - ומעל לכל להדגיש את קדושת החיים".

בן גביר: "זה אבסורד להביא 'קורבנות טרור מהצד השני' לדבר בפני תלמידים שבעוד שנה או שנתיים יתגייסו לצה"ל"

בהנהלת תיכון בויאר מסרו בתגובה כי המפגש נדחה "על מנת לאפשר הכנה טובה יותר של התלמידים". עוד הוסיפו כי המפגש הוא חלק מתוכנית מכינה לחיים, "שמטרתה חשיפה למגוון רחב של תכנים הנבחרים על ידי התלמידים, ובהם גם דיאלוג בנושאים מורכבים".

מחבר הכנסת איתמר בן גביר, שכאמור התכוון להפגין מחוץ לתיכון בזמן קיום המפגש, בירך על ההחלטה לדחות: "שמח שהנהלת התיכון החליטה לחשוב מחדש על ההזמנה של אותם 'קורבנות טרור מהצד השני'. זה אבסורד להביא אנשים כאלה לדבר בפני תלמידים שבעוד שנה או שנתיים יתגייסו לצה"ל. מדובר במחבלים שחוסלו אחרי שיידו אבנים או בקבוקי תבערה".

הפופולריים