תיעוד: בן גביר התעמת עם מאבטח ערבי ושלף אקדח

תיעוד: בן גביר התעמת עם מאבטח ערבי ושלף אקדח
חבר הכנסת הגיע לאירוע בתל אביב ובחניון התפתח עימות. בעקבות התקרית הוא זומן לשיחת "רענון נהלים" עם קצין הכנסת. השניים עוכבו וחבר הכנסת נתן עדות במשטרה. לכאן חדשות מסר: "אמרו לי - 'נהרוג אותך', רציתי שייראו שיש לי נשק". אחד המאבטחים מהתקרית הגיב: "לא ידעתי שזה בן גביר, הוא גזען"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר שולף נשק בחניון
צילום: צילום: עמר אסאדי

חבר הכנסת איתמר בן גביר שלף אמש (שלישי) אקדח לעבר מאבטחים בחניון גני התערוכה בתל אביב. הוא הגיע למקום לטובת אירוע ומסיבה שאינה ברורה החל להתעמת עם מאבטחים. לדברי בן גביר שני המאבטחים איימו לתקוף אותו. לטענתו סביבתו של חבר הכנסת, שני המאבטחים עוכבו לחקירה והואר מסר אחרי המקרה עדות בתחנת משטרת צפון תל אביב. בעקבות התקרית הוא זומן לשיחת "רענון נהלים" עם קצין הכנסת.


לאחר התקרית שעוררה סערה, יו"ר עוצמה יהודית מסר לכאן חדשות: "זה התחיל כוויכוח על חניה. הנהג שלי החנה את הרכב. הם התחילו לקלל. אף אחד לא מת מכמה קללות, הכל בסדר. בשלב הזה, זה לא מצולם, הם באים אליי אומרים לי 'נהרוג אותך, נזיין אותך'. אז אני שולף את הנשק. זו חובתי הייתה לשלוף את הנשק. לא כיוונתי אליו. רציתי רק שהוא יראה שיש לי נשק - וזה עבד. אני צריך ריזיקה על החיים שלי?".

מוחמד, אחד מהמאבטחים בתקרית, מסר לכאן חדשות: "הוא הוציא עלינו נשק. סתם ככה. יש לו הרבה גזענות. למה? לא יודע. אמרתי לו אל תחנו פה, יש חניה בפנים. אני לא מכיר אותו. רק בחקירה של השוטרים אמרו לי מי זה. אני חשבתי שזה סתם בן אדם". לדברי המאבטח, הוא לא ברח אלא השיב לשאלות השוטרים בזירה ושוחרר. 

בסרטון שפרסם בן גביר נראה המאבטח צועק: "אתם מנאייק, אם אתם גברים תבואו כולכם בלי נשק" ומקלל את חברי הכנסת ואנשיו. סמוך לאירוע מסר בן גביר: "האירוע היה עלול להיגמר באסון, ראיתי מולי מאבטחים עם שנאה בעיניים שקיללו ואיימו לפגוע בי. כל רגע עמדה לפרוץ מהם אלימות מסכנת חיים. אני מצפה שהמשטרה תחקור את השניים ותגיש כתב אישום. מקומם בכלא יהיה בטוח יותר עבור הציבור".

הפופולריים