תמר, דוד ומוחמד: אלה השמות הנפוצים בישראל

תמר, דוד ומוחמד: אלה השמות הנפוצים בישראל
מהם השמות הפופולריים במדינה? השם תמר עומד בראשות הטבלה זו השנה החמישית ברציפות, מוחמד הוא השם הנפוץ ביותר בישראל | כל הנתונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תינוק במחלקת יולדות
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה היום (שלישי) את רשימת השמות הנפוצים ביותר לילדים בשנת 2020. השמות הפופולריים ביותר לבנות יהודיות בשנת 2020 היו תמר ומאיה, לצד דוד ולביא בקרב בנים יהודיים. השם מוחמד, הוא הנפוץ ביותר בישראל ובקרב הבנים המוסלמיים בפרט, אך הוא נמצא במגמה מתמשכת של ירידה. 

תמר עומדת בראש טבלת השמות לבנות יהודיות בישראל זו השנה החמישית ברציפות - 1,116 בנות נקראו בשם זה אשתקד. השם מאיה נותר במקום השני, והשם אביגיל, עלה למקום השלישי והוריד את נועה למקום הרביעי. בקרב הבנות המוסלמיות השם הנפוץ ביותר היה מרים , כאשר 408 בנות נקראו בשם זה. השם הנפוץ ביותר בקרב הבנים היהודים היה דוד, 1,536 ילדים נקראו בשם זה ב-202, בעוד במקום השני הגיע השם לביא, שניתן ל-1,297 ילדים. 

העיר אופקים היא העיר בה השמות דוד ותמר הם הנפוצים ביותר - ל-4.7% מהבנים היהודים בעיר ניתן השם דוד, בעוד ל-4.2% מהבנות שנולדו בה, ניתן השם תמר. בקרב הבנים המוסלמים יוסף היה השם השני הנפוץ ביותר בירושלים (182 בנים מוסלמים נקראו בשם זה המהווים 4.5%) ואדם בטייבה (35, 8.8%).

הפופולריים