מנכ"ל משרד החינוך שפוטר: "עברתי השבוע מסע השמצות"

מנכ"ל משרד החינוך שפוטר: "עברתי מסע השמצות"
יגאל סלוביק התייחס בריאיון ששודר הערב בכאן 11 לשבוע הסוער שעבר • הוא סיפר על השמצות שקיבל מאז שפוטר והקושי לממש את ההחלטות בנושא הקורונה: "אתה נמצא במתח בין השרה לבין ההחלטות של הממשלה והקבינט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יפעת שאשא-ביטון, יגאל סלוביק
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יגאל סלוביק, שעד לפני ימים ספורים היה מנכ"ל משרד החינוך, התייחס בריאיון לכאן חדשות לשבוע הסוער שעבר עליו. בריאיון ששודר הערב (שישי) בתוכנית "השבוע עם גאולה" בכאן 11, אמר סלוביק כי ספג השמצות מאז שפוטר על ידי שרת החינוך יפעת שאשא ביטון. לדבריו, "כמי ששירת בצה"ל 30 שנה, שירת את מדינת ישראל למעלה מ-35 שנה, אני יודע דבר אחד – חובתי בסופו של דבר לממש החלטות ממשלה וזה מה שאני ניסיתי לעשות הכי טוב שאני יודע, הכי טוב שאפשר".

הריאיון המלא מתוך "השבוע עם גאולה" בכאן 11

כשסלוביק מדבר על החלטות הממשלה שעליו היה לממש הוא מתכוון בעיקר לסוגית הקורונה. נושא שבו היו לו ולשאשא ביטון חילוקי דעות - שגם הובילו בסוף לעזיבתו את המשרד בטריקת דלת. הוא הוסיף: "בסוף אתה נמצא במתח בין השרה לבין ההחלטות של הממשלה והקבינט. בין המתח הזה הייתי צריך לקבל החלטה – בסוף באתי לשרה ואמרתי לה אם את רוצה אגיש לך מכתב. היא אמרה תשמע בוא נדבר על זה במהלך סוף השבוע ונראה מה מתקדם עם זה".

אך לא על כל השאלות סיפק סלוביק תשובה מפורשת. כשנשאל, לאור אמירותיו, אם יכול להיות שיש בממשלה שרה מתנגדת חיסונים השיב: "תשאל אותה אני לא חושב שאתה צריך לשאול אותי. אני תפקידי לממש את מדיניות הממשלה ואת מדיניות השרה ולראות איך אני יודע לחבר ביניהם ולהוציא את המדיניות המושלמת בצורה שאני יכול".

הפופולריים