התראה לפני תביעה נגד גולש שהפיץ פוסטים פוגעניים על ד"ר אלרעי-פרייס

האזהרה למפיץ תוכן פוגעני נגד ד"ר אלרעי פרייס

פרקליטות המדינה שלחה היום מכתב חריג ובו התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים לאזרח שהפיץ "מידע כוזב ופוגעני" על ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, שרון אלרעי-פרייס: "אמירות קיצוניות ובוטות החורגות באופן מובהק מביקורת לגיטימית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ד"ר שרון אלרעי פרייס
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרקליטות המדינה שלחה לפני זמן קצר מכתב התראה בטרם נקיטה בהליך משפטי אזרחי נגד גולש, בשל פרסומים שהפיץ ברשת הטוויטר בגנותה של ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד"ר שרון אלרעי-פרייס

בהודעת הפרקליטות נכתב כי בשל הזהירות בעבירות הנוגעות לחופש הביטוי, המכתב נשלח על דעת המשנה לפרקליט המדינה. מכתב ההתראה מתייחס בין היתר לפרסומים, שלפי הפרקליטות "לוו באמירות קיצוניות ובוטות החורגות באופן מובהק מביקורת לגיטימית ועניינית כלפי פועלם של בעלי תפקידים בשירות הציבורי". 

"הפרקליטות מדגישה, כי ביקורת נגד עובדי מדינה היא לגיטימית ואף חיונית ונדרשת כמובן, גם אם לא תמיד היא מתאפיינת באיפוק ובנימוס. אולם מכאן ועד להכפשה שיטתית של אדם, הסתה אישית נגדו ופרסום זדוני של לשון הרע אשר נועדו להשפילו רק בשל מילוי תפקידו - ארוכה הדרך", נמסר מהפרקליטות. 

בחודש שעבר נחקרו שני תושבים מהצפון בחשד לאיומים על ד"ר אלרעי פרייס. השניים הודו במעשים בחקירתם ושוחררו בתנאים מגבילים - עם צו הרחקה מד"ר אלרעי-פרייס וערבויות כספיות. התלונה הוגשה למשטרה על ידי קצין ביטחון של משרד הבריאות, בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות נגדה. 

הפופולריים