מפקד מחוז דרום לשעבר: שופטים בדואים נותנים עונשים מקלים

מפקד מחוז דרום לשעבר: שופט בדואי יקל בעונש
ניצב בדימוס אורי בר לב בריאיון לערב ערב: "שופט בדואי שחוזר לרהט או לכל יישוב אחר שבו הוא מתגורר – אם אין לו רף תחתון לענישה, זה בהחלט משהו שעובר בראשו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אמל"ח אקדחים בדואים ערבי פשיעה פשע
צילום: צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש90

מפקד מחוז דרום במשטרה לשעבר, ניצב בדימוס אורי בר לב, טען היום (שלישי) בתוכנית ערב ערב בכאן 11 ששופטים מהמגזר הבדואי מטילים עונשים מקלים. "שופט בדואי שחוזר לרהט או לכל יישוב אחר שבו הוא מתגורר - אם אין לו רף תחתון לענישה, זה בהחלט משהו שעובר בראשו", הוא טען בריאיון לשרון וכסלר ואורי לוי. הוא הוסיף שצריך להציב רף מינימום לענישה ואמר: "רק כך אפשר יהיה להתמודד עם המצב בדרום".

 

אובדן שליטה בדרום | עוד יום

אתמול הגיע ראש הממשלה נפתלי בנט לדרום לישיבה עם שרים וראשי רשויות על הפשיעה הבדואית. בסיור שערך מול רהט אמר בנט: "הגדרנו מלחמה בפשיעה הערבית כיעד לאומי. פגיעה בביטחון תושבי הדרום זו לא הבעיה של החברה הערבית, זו הזנחה של שנים. קיבלנו מיליציות כמו במערב הפרוע, אנחנו נלחמים". שר המשפטים גדעון סער אמר: "הדרום זו החזית הכי משמעותית מבחינת בעיות הפנים במדינה".

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, פנה לבנט ואמר: "זה לא התחיל מהיום, אבל הם הגיעו לקווים שאנחנו לא רגילים. זה פיגוע חבלני. קמות פה מליציות, איפה נשמע כדבר הזה?" ביטון המשיך וטען בפני ראש הממשלה: "הסתובבת בדרום ואמרת 'אין משילות'. אתה מחזיק בהגה עכשיו, התקווה שלנו היא בך".בנט השיב: "אני שומע את הזעקה ואתם צודקים. אנחנו לא מחכים וההזנחה שהייתה היא מאחורינו. העברנו הגדלה משמעותית בתקציב לטיפול בנושא, המשטרה צריכה לגייס אנשים, זה לא פשוט. העברנו בממשלה החלטה על הסדרת היישובים הבדואים. אנחנו לא נבעט את הכדור לממשלה הבאה, האחריות היא שלנו ורק שלנו".

המשנה לראש עיריית רהט, עטא אבו מדגם, טען לקראת הגעתו של בנט: "במקום להגיע לדרום בזמן גל ההסתה נגד האזרחים הבדואים, תן להם פתרונות למצוקת החיים שלהם כמו בנושא הדיור". לדבריו, בנט היה צריך לבוא לישיבת עבודה בעיר רהט ולשמש ראש ממשלה של כולם, ולא להסתפק בתצפית מבצעית מחוץ לגבולות העיר.

הפופולריים