פרסום ראשון: באופן חריג - ההחלטה בתיק אהוביה סנדק תעבור ליועמ"ש

בצעד חריג: ההחלטה בתיק סנדק תעבור ליועמ"ש
פרשת מות נער הגבעות בן ה-16 התנהלה עד כה דרך פרקליט המדינה. דיון בנושא צפוי להתקיים בקרוב, ולאחריו תגיע ההכרעה בתיק • בינואר דחה בג"ץ את עתירת משפחתו של סנדק, שביקשה לאסור על המשטרה לחקור את אירוע המרדף המשטרתי בבנימין בו נהרג בנם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אהוביה סנדק, בן 16, נער הגבעות שנהרג במרדף
צילום: צילום: באדיבות המשפחה

פרסום ראשון: באופן חריג, ההחלטה בתיק אהוביה סנדק עוברת מפרקליט המדינה ליועץ המשפטי לממשלה - כך פורסם היום (שני). דיון בנושא צפוי להתקיים בקרוב, ולאחריו תגיע ההכרעה בתיק.

נער הגבעות בן ה-16 מההתנחלות בית עין נהרג בהתנגשות בין הרכב שבו נסע לרכב משטרתי, במהלך מרדף בבנימין בדצמבר האחרון. מאז התקרית התקיימה חקירה בעניין, וטרם הוחלט אם להעמיד לדין מי מהשוטרים שביצעו את המרדף.

בד בבד, נשקלת העמדתם לדין של ארבעת מחבריו של סנדק, שנסעו יחד איתו ברכב. זאת משום שלא דיווחו לגורמי ההצלה כי היה ברכב אדם נוסף. חבריו של אהוביה טענו כי השוטרים ניגחו את רכבם במכוון, ואילו השוטרים טענו כי הרכבים התנגשו במהלך ניסיון עקיפה.

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את משפחת סנדק מטעם ארגון חוננו, מסר בתגובה: "היום קיבלנו מכתב מפרקליט המדינה לפיה הוא בוחר להעביר את תפוח האדמה הלוהט, באופן יוצא מן הכלל, ליועץ המשפטי לממשלה. מדובר בהתנהגות חריגה שמצביעה על כך שכפי שחששנו, התנהלות השוטרים בפרשה אחראית למותו של אהוביה. אנו מקווים מאד שהכרעה תתקבל בימים הקרובים כדי שסוף סוף יתאפשר לבחון את חומר החקירה ואת דרך הפעולה וקבלת ההחלטות של המשטרה ומח"ש".

בחודש ינואר האחרון דחה בג"ץ את עתירת משפחתו של סנדק, שביקשה לאסור על המשטרה לחקור את האירוע שבו נהרג בנם. המשפחה ביקשה למנות שופט חוקר, שיחקור את מות בנם. הפרקליטות התנגדה לכך והבהירה כי שופט חוקר מיועד למקרים שבהם הרשויות נמנעו מחקירת המוות, ולא ליצירת גוף נוסף שישמש כביקורת על גופי החקירה.

עוד באותו חודש נעצר על ידי המחלקה לחקירות שוטרים אחד השוטרים המעורבים בפרשה, בחשד לשיבוש הליכי חקירה. ב"חדשות הערב" פורסמה גירסת השוטר בחקירתו, לפיה אמר: "לא הייתי בקשר עם אף עיתונאי. לא ידעתי שהולכת להתפרסם כתבה". כמו כן הוסיף: "היחידים שבפניהם שטחתי את גרסתי לאירועים באותו יום הם החוקרים ועורך דיני". מאז התקרית הקטלנית בדצמבר, מחאות והפרות סדר אלימות התקיימו בירושלים על מותו של סנדק.

הפופולריים