רצח בבית שמש: בת 52 נדקרה למוות, בנה הודה במעשה

רצח בבית שמש: בת 52 נדקרה למוות, בנה הודה
הנרצחת - תמר מסאנדילוב מבית שמש • אחיו של החשוד סיפר שהוא שוחרר ממוסד פסכיאטרי לפני כ-5 חודשים ואמר: "איך משחררים אדם כזה ללא השגחה" • בדירה נכחו באותו זמן ילדים נוספים של האישה, ביניהם בן 13 • מעצרו הוארך בעשרה ימים והוא יישלח להסתכלות פסיכיאטרית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רצח, בית שמש, אישה, בן, רצח את אימו, 22.10.21
צילום: צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

תמר מסאנדילוב, בת 52, נדקרה הבוקר (שישי) למוות בדירתה שברחוב הרב ישראל גרוסמן בבית שמש. שוטרים שהוזעקו למקום עצרו את בנה, שמעון שטרן בן ה-27, שהודה שרצח אותה באמצעות סכין מטבח ודקר אותה כמה פעמים בצוואר ובגוף. מעצרו הוארך ב-10 ימים, והוא נשלח לבדיקה פסיכיאטרית. לדברי אחיו, החשוד שוחרר מאשפוז פסיכיאטרי לפני כ-5 חודשים. בדירה נכחו באותו זמן ילדים נוספים של האישה, ביניהם קטין בן 13.

עורך דינו של שטרן אמר שצריך לבדוק אם היה מחדל של הרשויות המטפלות, ואחיו הוסיף: "איך משחררים בן אדם כזה בלי השגחה?". גם חתנה העיד כי יש לו הפרעת נפש. לפני הדיון בבית המשפט אמר שטרן: "יש לי כעס על אמא שלי שנטפלה אלי במשך 27 שנה".

בית המשפט קבע כי הגופה תשלח לנתיחה, על אף התנגדות המשפחה. בנה וחתנה של המנוחה אמרו בדיון: "אנחנו אנשים דתיים, הסיבה פה ידועה, יש עדים יש פה הכל - אין סיבה לחלל את כבוד המת". "מצד אחד מבינים את המצב שלו, מצד שני איבדנו אמא", הוסיפו.

צפו בדיווח מהזירה

"כשהגענו למקום, ראינו אישה מחוסרת הכרה, עם סימני אלימות קשים", סיפר חובש מד"א משה הלל. "ביצענו פעולות החייאה, אבל הפציעות היו קשות מאוד ובתוך זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותה". חובשת נוספת סיפרה: "הכנסנו את בני המשפחה לחדר עד שנקבע מוות. היו סימני היאבקות גם מצידה".

גם השכנים מספרים כי שטרן מעורער בנפשו. "אתמול הוא הסתובב סהרורי, דפק בכל הדלתות וביקש סיגריות", אמרו. "הוא לא שולט בעצמו. היה אפשר למנוע את זה". "לאם תשעה ילדים, אחת מהן הייתה אמורה להתחתן בשבועות הקרובים", הוסיפו.

"אשתי שמעה את הבת צועקת 'הוא דוקר אותה'. הגעתי, צעקתי למישהו להתקשר למשטרה ותוך 5 דקות הם היו כאן", סיפר אחד השכנים. "אתמול הוא ביקש ממני סיגריות, וחזר ואמר 'אמא לא קנתה לי'".

הפופולריים