בעקבות תחקיר כאן חדשות: רשות מקרקעי ישראל תדון מחדש בטענות לגזענות נגד ערבים

רשות מקרקעי ישראל תדון מחדש בטענות לגזענות

קנס ייבחן לחברת קבלן בבאר שבע בטענה שסירבה למכור דירות לערבים • לפני כשנה נחשף - לקוחות ערבים שהתעניינו במיזם יוקרתי של "פרץ בוני הנגב" נשאלו אם יש להם זכאות למחיר למשתכן והופנו למשרד השיכון, ואילו לקוחות יהודים קיבלו מידע הפוך לחלוטין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחקיר: לא מוכרים לערבים
צילום: בלי

בעקבות תחקיר כאן חדשות: רשות מקרקעי ישראל תדון מחדש בוועדת המרכזית בטענות לגזענות נגד ערבים - כך דווח הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב. התחקיר, שפורסם לפני כשנה, חשף  כי חברת קבלן גדולה סירבה לכאורה למכור דירות לערבים בפרוייקט יוקרתי בבאר שבע.

עם פרסום התחקיר, רשות מנהל מקרקעי ישראל קיבלה את ההסבר של הקבלן כי "הדברים הוצאו מהקשרם בכתבה". כעת, לאחר שהתחקיר הפך לעתירה לבית המשפט המחוזי, הודיעו במנהל מקרקעי ישראל שהם דורשים הסברים מהקבלן ושהעניין ייפתח לדיון מחדש בוועדת המכרזים.

עורך הדין גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח, שהגיש את העתירה עם אחד הלקוחות הנפגעים, אמר: "נוכח הראיות הברורות בתחקיר שהצביעו על אפליה ברורה, ההחלטה של רמ"י לא לקנוס את החברה הייתה תמוהה ומוזרה, ואני שמח שלפחות עכשיו בעקבות העתירה הם יבחנו את ההחלטה. הם צריכים לקנוס את החברה בסכום מרתיע כדי שחברות אחרות יחששו להבא".

לפי התחקיר, אנשי המכירות בפרוייקט הדגל בבאר שבע של "פרץ בונה הנגב" לא רצו למכור דירות לערבים. לערבים שהתעניינו הם שיקרו ואמרו כי יש רק דירות במחיר למשתכן, כשלא היו כאלה כלל. למתעניינים היהודים הם הציעו לבוא ולקנות מיד. אנשי המכירות אפילו הדגישו בפניהם בפירוש - אין בכלל מחיר למשתכן.

האזינו לדיווח בכאן רשת ב

מחברת פרץ בוני הנגב נמסר: "החברה בנתה אלפי דירות בכל רחבי הארץ ומשווקת לכולם ללא הבדלי דת, גזע ומין. ייתכן שמדובר באי הבנה שנובעת משיווק דירות במחיר למשתכן. אנו מתנצלים אם הובן אחרת, נחדד את הנהלים מול כל אנשי המכירות".

הפופולריים