אישום: בן 69 חטף אישה ואילץ אותה לבצע שוד בנק

אישום: בן 69 חטף אישה ואילץ אותה לבצע שוד בנק
לפי כתב האישום הוא שלח אותה עם מטען דמה שהצמיד לגופה אל סניף בנק בחיפה. מנהל הסניף תפס אותה והזעיק את המשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עובדת, תיעוד, חטיפה, חטף, נחטפה, משה שובל, אישום, חיפה, בנק
צילום: מצלמות האבטחה

משה שובל, תושב חיפה בן 69, הואשם היום (חמישי) שחטף עובדת בסניף בנק מזרחי בשכונת הדר בעיר, סחט אותה ואילץ אותה לנסות לבצע שוד בבנק עם מטען דמה שהצמיד לגופה. שובל נאשם בחטיפה, סחיטה באיומים, ניסיון שוד, תקיפה, זיוף, עבירות מין ועוד. האירוע, שהתרחש בחודש שעבר, הסתיים ללא נפגעים. מנהל הסניף נטרל את העובדת והזעיק את המשטרה.

בכתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה תואר כי שובל רכש את אמונה של העובדת כשהציג את עצמו כעובד שאחראי על הביטחון בבנק וביקש לבצע תחקיר על ניסיון שוד קודם שהיה במקום. כתב האישום המלא אסור בפרסום.

חטף, חישמל ואיים: כך התנהל ניסיון השוד

לפי כתב האישום, בתתחילת חודש ספטמבר שובל זייף תעודה של חוקר פרטי מטעם הבנק, הגיע לביתה של הפקידה, ובקש ממנה להתלוות אילו למתקן סודי לצורכי חקירה בעניין מעילת כספים בבנק. הפקידה הסכימה ונכנסה למכוניתו. הנאשם נסע עם הפקידה ובדרך אף כיסה את עיניה במסכת בד וטען שאסור לה לדעת היכן ממוקם המתקן. 

הנאשם נכנס למחסן ששכר, הושיב את הפקידה על כיסא כשעיניה מכוסות, ולאחר כמה זמן תקף אותה באמצעות טייזר חשמלי, קשר את שתי ידיה באמצעות אזיקונים לידיות הכיסא, והדביק סלוטייפ על פיה. בשלב זה, הוא טען בפניה שהוא חלק מחבורה של ארבעה אנשים שמבצעים שודים בארץ ואמר לה שבאמצעותה הם מתכוונים לבצע שוד נוסף בבנק. שובל הסביר לפקידה כיצד יתבצע השוד והנחה אותה מה עליה לעשות תוך שאיים עליה. לאחר מכן הוא הדביק מטען דמה לבטנה.

לאחר שלוש שעות הנאשם לקח את הפקידה לסניף הבנק בו היא עבדה, תוך שהוא מאיים עליה שיפגע בפרטיותה ויגרום למותה בפיצוץ המטען אם לא תשדוד את הבנק לפי ההנחיות שלו. הוא חיכה לה ליד הבנק, נתן לפקידה טלפון סלולרי והשאיר אותו מחובר כדי שתעביר אותו למנהל הבנק. הפקידה נכנסה לבנק ומסרה את הפלאפון למנהל. הנאשם דרש בשיחה עימו שלושה מיליון שקלים, ואיים שאם הוא לא ימסור לידי הפקידה את סכום הכסף המבוקש בתוך דקות – הנאשם יפוצץ את המטען המחובר לפקידה ועוד שני מטענים נוספים שהונחו בסניף מבעוד מועד.

המנהל התקשר לקצין הביטחון ולמשטרה, ובהנחיית קצין הביטחון הסיר מעל הפקידה את המטען, הניח אותו בכספת והורה לעובדים וללקוחות הבנק להתפנות מהמקום. כשהבין הנאשם שהתוכנית נכשלה הוא עזב את המקום. בהמשך היום שובל נעצר בזמן שנסע לתל אביב. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד לתום ההליכים. 

הפופולריים