חקירת בריחת המחבלים: אסירים בכלא גלבוע ידעו על תוכנית הבריחה

חקירת בריחת המחבלים: אסירים ידעו על התוכנית
האסירים נחקרו. סוהר בכלא גלבוע נחקר בחשד לשיבוש חקירה לאחר שהתברר כי בכלא נוצרו בתקופה האחרונה סתימות במערכת הביוב. אין חשד שהיה מודע לכוונת הבריחה • דיווח פלסטיני: עורכי הדין של המחבלים העצורים יבקרו אותם הלילה לראשונה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהרה, אסירים, מחבלים, ברחו, נמלטו, בריחה, כלא גלבוע, כלא, גלבוע, כלא, גלבוע, 6.9.21 | צילום: פלאש 90
צילום: צילום: פלאש 90

מספר אסירים בכלא גלבוע ידעו על תוכנית הבריחה של המחבלים. כך עלה היום (שלישי) מהחקירה של יחידת להב 433. האסירים נחקרו במשטרה. בנוסף, סוהר בכלא נחקר בחשד לשיבוש חקירה לאחר שהתברר כי בכלא נוצרו בתקופה האחרונה סתימות במערכת הביוב. אין חשד שהיה מודע לכוונת הבריחה.

הסוהר היה אחראי על הטיפול בסתימות ואסירים שעבדו איתו דיווחו לו על חול במערכת הביוב, אך הסוהר לא דיווח על כך. בחקירתו במשטרה סיפר שזה לא נראה לו חריג, אך לפי החשד, אחרי הבריחה שיבש חקירה ופנה לאסירים שלא ידווחו על כך שביטל את תלונתם. הסוהר הורחק מהכלא. 

כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו הערב כי עורכי הדין של המחבלים העצורים יבקרו אותם הלילה לראשונה, ארבעה ימים לאחר שנלכדו. אמש פורסם בחדשות הערב כי מפקד הכלא, גונדר־משנה פרדי בן־שטרית, זומן אתמול למסור את גרסתו בלהב 433. הוא לא נחקר באזהרה, אלא מסר עדות. חקירת המשטרה שעוסקת בנסיבות הבריחה על סף סיום. בד בבד, מחקירת ארבעת המחבלים שנתפסו בשב"כ עולה כי לא הייתה להם תוכנית לבצע פיגוע עם בריחתם.

בתוך כך, נמשך המצוד אחרי שני המחבלים שטרם נתפסו. על-פי המידע שבידי מערכת הביטחון, אחד מהם נמצא בתחום הרשות הפלסטינית. מעריכים שהאסיר האחר מסתתר באזור עמק יזרעאל וגם הוא מנסה לעבור לשטחי הרשות. 

הפופולריים