ג'נין מתאוששת: אלפי ערבים ישראלים חזרו לעיר

ג'נין מתאוששת: אלפי ערבים ישראלים חזרו לעיר
חודשיים אחרי פתיחתו מחדש של מעבר ג'למה, העורק הראשי לכניסתם של ערביי ישראל לעיר הצפונית בגדה, שהיה סגור כשנה, ניכר שהעיר – שהתמודדה עם מכת הקורונה ועם פגיעה כלכלית קשה – משתקמת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עומרי חיים – ג'נין חוזרת לחיים
צילום: עומרי חיים – ג'נין חוזרת לחיים

בחודשים האחרונים מעבר גלבוע, ג'למה, נפתח מחדש ויחד איתו שבו לג'נין רבבות מערביי ישראל, שמגיעים למרות המרחק הגדול לקנות במחירים זולים בהרבה מאלה שבשוק הישראלי. ערב חג הקורבן, כתב כאן חדשות נסע לבירה של צפון הגדה ופגש שם את ערביי ישראל, שבאו להתחדש ולבלות בעיר.

צפו בכתבה

הפקק הגדול, שהשתרך על פני כמה מאות מטרים למעבר ג'למה, הוא מחזה שרבים בעיר התגעגעו אליו ימים ארוכים. מחימר, תושבה חיפה, סיפר כי הוא בא לעשות קניות לחג: "פה יותר זול, רבע מחיר, בלי כסף". 

במסעדת אלבוסתאן ישב רביע זהוה, תושב בוקעתא. הוא סיפר כי "בשנה הזאת שעברה שלא הגעתי לפה לא קניתי שום דבר, חיכיתי לבוא לג'נין". היום הוא סיפר שקנה שלוש שקיות ענקיות ב-650 שקלים, כשנשאל כמה היה יוצא לו בישראל, ענה: "תוסיף עוד אפס".

מי שנחשבה בעבר ל"בירת המתאבדים", מתגאה בשנים האחרונות בתואר "הבירה הכלכלית של צפון הגדה", זה בין השאר מתאפשר, בזכות הקלות שמעניק בשנים האחרונות המנהל האזרחי לתושבי הרשות שמאפשרות העברה מהירה יותר של סחורה לתוך ישראל.

הפופולריים