יישלח שוב לצינוק? ירין שרף בסרטון בוטה שני מהמעצר

יישלח שוב לצינוק? ירין שרף בסרטון בוטה מהמעצר
במשך 14 דק' תיאר הנאשם באונס הנערה בת 13 במלונית ביפו את גרסתו ביוטיוב • בפעם הקודמת בה הועלה שידור חי של שיחה איתו מהמעצר הוא נענש, ובין היתר נשלח לצינוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירין שרף החשוד באונס
צילום: צילום מסך

ירין שרף, הנאשם באונס הנערה בת 13 במלונית ביפו, נשמע הערב (שני) בסרטון מהמעצר - בפעם השנייה מאז חודש פברואר. בסרטון שהועלה ליוטיוב תחת הכותרת: "ריאיון בלעדי עם ירין שרף, חובה לשמוע את האמת", נשמע הנאשם באונס עונה לשאלות ומשתמש בתיאורים בוטים כלפי הנערה ובתיאור מה שקרה לטענתו במלונית. בשב"ס ציינו כי הם בודקים את הנושא.

בפעם הקודמת בה הועלה לאינסטגרם שידור חי של שיחה איתו מהמעצר הוא נענש, ובין היתר נשלח לצינוק. אז תקף שרף את הפרקליטות ואמר כי "זאת מתפרה".

מאיה לי לוי, פעילה ברשת נגד הטרדות מיניות ומי שתבעה את שרף בשל התבטאויותיו נגדה, הגיבה בחריפות לסרטון החדש בחשבון הפייסבוק שלה: "מישהו חייב לראות ולשמוע את זה, "ריאיון" מוקלט מהמעצר, לא יודעת אם חוקי, של 14 וחצי דקות. כל משפט שם חולני ומזעזע יותר מהשני".

בחודש מארס, בצעד חריג ובעקבות הביקורת - הפרקליטות שינתה את סעיף האישום נגד שרף לאונס. לפני כחודש וחצי פורסם בכאן חדשות כי הפרקליטות מבצעת השלמות חקירה בפרשה, ובאישור ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן גבתה עדות פעם נוספת מבת ה-13, שלפי כתב האישום החדש נאנסה.

כתב האישום נגד שרף ייחס לו רק עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. על רקע כתב האישום המקל נגד שרף, כמאה בנות ובני נוער הפגינו מול משרדי פרקליטות מחוז תל אביב. כמה מהן ומהם צעקו: "נמאס, תאשימו את האנס", ונשאו שלטים עליהם נכתב "את לא לבד".

הפופולריים