יוצרים שוויון מטעה? על סיקור האלימות בלוד

יוצרים שוויון מטעה? על סיקור האלימות בלוד
עקיבא נוביק ביקש לא להשוות את פעילות להב"ה לאלימות שחווים היהודים בלוד, וטען שעיתונאים יוצרים סוג של מאזניים בין הדברים, בזמן שהמציאות היא אחרת. מרדכי גילת וכרמלה מנשה מחו על ההאשמות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התפרעויות, מהומות בלוד
צילום: צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

לאחר שאלמונים השליכו בקבוקי תבערה לעבר בית משפחה יהודית בלוד, המתיחות בעיר המעורבת מסרבת להירגע. מרדכי גילת פרסם ב"השבוע" שהמשטרה קיבלה מידע על התארגנות של יהודית לפגוע בערבים. "אני לא אופתע אם יתברר שקבוצה של יהודים טרוריסטים ניסתה לארגן פיגוע המוני בקרב ערבים", הוא הוסיף, מה שגרר לתגובה נזעמת מצד עקיבא נוביק.

צפו בוויכוח בפאנל

"למה ביום כזה, אחרי מה שקרה בלוד, אתה מתחיל מטרור יהודי?", נוביק שאל וטען לחוסר שוויוניות בסיקור. "אסור להקל ראש בפעילות של ארגון להב"ה, אך מולם יש התקוממות שיטתית וירי מנשק חם. הפרופורציה היא בערך 1,000 מול 1".

גילת טען שהשימות בנשק חם במהומות הוא תוצאה של מחדל של המשטרה, שעדיין לא הצליחה לשים את ידה על הנשק ברחוב הערבי ולעצור את הפעילות של משפחות הפשע. "המחדל מסתייע בעיתונאים שיושבים ומייצרים סוג של מאזניים בין הדברים", נוביק השיב. כרמלה מנשה התרעמה על הדברים וציינה: "העובדות הן ששנים על גבי שנים המשטרה לא נכנסה לכפרים הערביים מתוך פחד" .

לוד, סרט מלחמה | האזינו להסכת "עוד יום"

הפופולריים