לאחר הפרסום בכאן חדשות: משרד החינוך הגיש תלונה נגד מנהל ביה"ס שיידה אבנים על ערבים

תלונה במשטרה נגד המנהל שיידה אבנים על ערבים

במשרד הבהירו בעקבות התיעוד כי מצופה מכל עובדי ההוראה לנהוג על פי החוק. "לרשויות האכיפה יש את הכלים לחקור את האירוע, ומשרד החינוך יפעל כפוף להנחייתם", נכתב בהודעת המשרד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהל בי"ס ברעננה תועד מיידה אבנים על ערבים בלוד
צילום: -

לאחר הפרסום בכאן חדשות, משרד החינוך הגיש היום (חמישי) תלונה במשטרה נגד מנהל בית ספר ברעננה שתועד מיידה אבנים לעבר ערבים. "משרד החינוך מצפה ומנחה את כל עובדי ההוראה לפעול רק לפי חוק. לרשויות האכיפה יש את הכלים לחקור את האירוע, ומשרד החינוך יפעל כפוף להנחייתם", נכתב בהודעת המשרד.

תיעוד יידוי האבנים על ידי המנהל

אתמול פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי מנהל בית ספר ברעננה השתתף בהתפרעויות בעיר לוד ואף יידה אבנים לעבר ערבים. תלמידי בית הספר המדעי תורני כפר בתיה, הופתעו לראות את רבם, בסיטואציה.

התקרית אירעה בשבוע שעבר, ביום רביעי בלילה, באירוע שבו ערבים ויהודים יידו אבנים אלה אל אלה. תיעוד ההתפרעויות פורסם במוצאי השבת בעמוד היוטיוב של כאן בפרק בסדרה "דוקותיים". לאחר שבישרו לו תלמידיו כי מעשיו תועדו - שיגר מנהל בית הספר הודעה בקבוצת הווטסאפ של ההורים.

בהודעה כתב המנהל: "המציאות שנקלעתי אליה הייתה טעות בשיקול הדעת ובדיעבד לא הייתי צריך כמנהיג חינוך וכאיש ציבור לנסוע למקום מורכב כזה". המנהל הוסיף קריאה לשמור על החוק ועל כבוד האדם, להימנע מכניסה למצבים מסוכנים ומורכבים ובשום אופן לא לקחת את החוק לידיים.

עוד הבהיר המנהל כי הם נשלחו לסייע למשפחה יהודית שהותקפה בביתה, וטען שבדרך לשם נקלעו לאירוע קשה כלשונו של "זריקת אבנים, בקבוקי תבערה, זיקוקים בכינון ישיר ועוד". חלק מהורי התלמידים גיבו אותו ואף חיזקו אותו.

בארגון השומר החדש ביקשו להבהיר: המצולם בכתבה שלובש חולצת הארגון אינו מתנדב השומר החדש או פועל מטעמו.

הפופולריים