"התרסקתי על הכביש וחיכיתי לבעיטות": פצוע מהלינץ' בעכו משחזר את רגעי האימה

"התרסקתי על הכביש וחיכיתי לבעיטות"

מרדכי כץ הותקף בידי מתפרעים ערבים אמש בעכו, ברחוב בו הוכה אלעד ברזילי שנפצע באורח קשה מאוד. כץ שנפצע באורח קל שחזר את התקיפה - "הרצון שלנו היה להפגין נוכחות יהודית בלי פחד. החלטתי לחזור כשזה נהיה פחות נחמד. חטפתי אבן מקדימה וסלע מאחורה וחיכיתי ללינץ". על ברזילי הוא מספר - "הוא בחור עדין, בא לשלוף תלמידים שלו שלא יסתבכו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לינץ' עכו אלעד ברזילי
צילום: -

"טירוף והשפלה": יום לאחר שהותקף באלימות ברוטלית על ידי המון של צעירים ערבים בעכו, התייצב מרדכי כץ מול המצלמה וסיפר על הלינץ' בו פגעו בו ובאלעד ברזילי, שנפצע קשה מאוד. "בן אדם עדין. אני לא מכיר אותו אישית, אבל מהסיפורים הוא פשוט בא להוציא אנשים החוצה שלא יסתבכו", סיפר כץ על ברזילי. 

כץ הגיע למקום כדי "להפגין נוכחות יהודית" לדבריו. אלא שהאווירה התחממה ודברים השתבשו. "אמרתי שעם כל הכבוד לכל זה, אני חוזר הביתה. התחלתי לחזור, הרחוב חשוך. התחלתי ללכת בהליכה בינונית כזאת. פתאום אני שומע איזה...שומע התרחשות, אני כזה עוצר, אני מנסה להבין מה קורה. אני רואה מישהו מלפניי רץ בלי חולצה. בשבריר שנייה הבנתי שזה לא יהודי ונעצרתי, פשוט קפאתי, ואז...

"זה היה כמו שתי סטירות, מקדימה, מאחורה והתרסקתי על הפרצוף על הכביש, חטפתי אבן מקדימה וסלע בראש מאחורה והתרסקתי על הכביש כמו שק תפוחי אדמה", סיפר כץ. את התחושות שלו, למבד מהכאב הפיזי, הגדיר כץ כהשפלה. 

"הגפרור שהצית את האש" | האזינו להסכת "עוד יום"

"אנחנו לא מתמרמרים משום דבר. אנחנו שמחים ומקבלים את הכול באהבה. אבל מה שאני מרגיש, שהערב הזה פוצץ חצ'קון מאוד כואב. אנחנו הרבה פעמים מנסים לעבור לסדר היום ואתה יודע, כל מיני פלסטרים מקומיים. אירועים כאלה מותירים חותם, שמשהו פה זקוק לפתרון אמיתי", אמר כץ. 

הפופולריים