מבצע שומר החומות: אלו הם 13 ההרוגים

מבצע שומר החומות: אלו הם 13 ההרוגים
3 עובדים שהגיעו לארץ מתאילנד ומהודו, גבר בן 51 נהרג ברמת גן. אב ובתו מלוד, סבתא ל-5 מראשון לציון, לוחם צה"ל שהיה אמור להשתחרר בעוד חודש וילד בן 6 משדרות - קורבנות ההסלמה הביטחונית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שער אפליקציה - יום הזיכרון
צילום: כאן

מבצע "שומר החומות" - היום העשירי: 12 אזרחים ולוחם צה"ל נהרגו מהירי מרצועת עזה. תשעה מההרוגים נפגעו מפגיעה של רקטה במקום מגוריהם באשקלון, אשכול, שדרות, ראשון לציון, דהמש ורמת גן. החייל עומר טביב נהרג מירי נ"ט לעבר ג'יפ בגדר המערכת. שתי אזרחיות נהרגו לאחר שנחבלו בדרכן למרחב המוגן. 

מבצע שומר החומות: כל העדכונים 

וויראוואט קרונבוריראק, בן 44 מתאילנד

סיקהרין סאנגמרם, בן 24 מתאילנד 

וויראוואט וסיקהרין, נהרגו מפגיעת רקטה כששהו בקראוון בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אשתו של וויראוואט סיפרה לעיתון "בנגקוק פוסט" שהוא נהג להתקשר אליה פעמיים ביום. ביום בו נהרג היא ניסתה להשיג אותו פעמים רבות, ולבסוף שמעה מאחד מחבריו שרקטה פגעה בחדר שבו גר. לדבריה, הוא חסך את הכסף שהרוויח בישראל עבור בניית בית למשפחתו.

אשתו של סיקהרין, אורת'אי, אמרה שהיא לא מאמינה שבעלה איננו. "הוא היה איש של עבודה", סיפרה. בעלה הותיר אחריו שני ילדים קטנים. "אל תדאג להם, אני אשגיח עליהם טוב", היא אמרה בכאב. רונן כהן, החקלאי שהעסיק את השניים סיפר לכאן חדשות שפנה לרשויות בבקשה לקבלת מיגוניות לטובת העובדים, אך נענה שרק יישובים המרוחקים עד שבעה קילומטרים מהרצועה זכאים לכך.

גרשון פרנקו בן 55 מרמת גן

פרנקו אדם שחי לבדו וללא אמצעים, והותיר אחריו אחות אחת. בחמש השנים האחרונות איבד פרנקו את אמו, אביו ואת אחותו הקטנה. אחותו, רבקה, אמרה: "נורא קשה לי לדבר, אני לא מאמינה שאין לי אח". דניאל, גיסו, סיפר עליו: "אדם צנוע שבשנים האחרונות נקלע למצוקה. אף אחד לא התייחס אליו ולא עזר לו. הוא היה זרוק ברחוב ואף אחד לא רצה לעזור אנחנו עזרנו לו כמה שיכולנו. כשהוא פנה לרשויות לבקש עזרה אף אחד לא עזר. אם הרשויות היו עוזרים לו אז אני מאמין שלא היה קורה מה שקרה".

"אם היו עוזרים הרשויות הוא לא היה זרוק ברחוב. עד שלא קורה משהו אף אחד לא מתייחס. יש לו איזה חבר במסעדה שאמר לו 'בוא יש פה איזה צריף ותגור פה בינתיים עד שיהיה משהו'. והיו מביאים לו אוכל ושתייה", הוסיף דניאל. "אם האנשים הטובים האלה לא היו עוזרים לו אז הוא היה עוד יותר זרוק ברחוב. אף אחד ברשויות לא רוצה לעזור עד שלא רואים בן אדם מת אף אחד לא מתקשר ולא שואל עליו".

אורלי לירון, בת 52 ממושב נטעים

אורלי מעדה בדרך למרחב המוגן והלכה לעולמה יומים לאחר מכן בבית החולים. 

מרים אריה, בת 87 ממושב שתולים

מרים נהרגה לאחר שמעדה בזמן ריצה למרחב המוגן. 

עידו אביגל, בן 6 משדרות

אביגל שהה במרחב מוגן בביתו בשדרות, אך נפגע מרסיס שחדר דרך החלון הסגור. מותו נקבע בבית החולים ברזילי באשקלון. אימו נפצעה קשה מרסיס. אלוף פיקוד העורף אורי גורדין אמר כי מדובר באירוע טראגי שייחקר.

אסף, אביו של עידו, סיפר: "לא מבין איך דבר כזה קורה, אני כועס על עצמי. אתמול היינו בבית והילדים היו קצת משועממים, אז אשתי יצאה איתם לבית של אחותה, שני בניינים לידינו. ואז הייתה אזעקה, אני נכנסתי לממ"ד בבית שלי. שלחתי הודעה, כפי שאנחנו רגילים, אבל אף אחד לא ענה. הלכתי לעבר הבניין ופתאום ראיתי שמפנים באמבולנס פצועה - אשתי. היא אמרה לי 'אסף, עידו מת'. אני לא מאמין שהילד שלי נהרג, אסון, אסון גדול. אשתי בטיפול נמרץ, מונשמת. אני מחכה שתחזור לעצמה".

סמ"ר עומר טביב, בן 21 מאליקים 

שירת כלוחם בנח"ל ואמור היה להשתחרר החודש. נהרג מפגיעת טיל נ"ט סמוך לגבול עזה, לוחם נוסף נפצע קשה וקצין נפצע קל. ביישוב סיפרו עליו: "שנון ומלא בטוב וחבר אמיתי שאפשר היה לסמוך עליו. איש שיחה שידע מתי להיות רציני ומתי להצחיק". 

לאה יום טוב, בת 63 מראשון לציון

יום טוב, אם לחמישה וסבתא לחמישה נכדים, נהרגה מפגיעת רקטה בביתה. בניה, כפיר ומשה-פלא, סיפרו: "נתנה לכל נכד הרגשה שהוא כל העולם, גם אמא כזו הייתה".

יגאל יהושע, בן 56 מלוד

יהושע נרצח במהלך לינץ' בעיר, כשהותקף בידי ערבים שהשליכו עליו לבנה ופגעו בראשו. משפחתו הסכימה לתרום את איבריו, שנתנו חיים לחמישה אנשים.

אירה, אלמנתו של יהושע, סיפרה לכאן חדשות: "ביום שלישי בערב הוא הגיע לבית החולים. ידענו שמצבו קשה בגלל הפגיעה בראש אבל קיווינו שהוא יצא מזה. הוא נסע בכביש שמחבר את השכונה והותקף. כל החלון ליד הנהג היה שבור. הוא הצליח להגיע לחנייה של הבית אבל לא הצליח להחנות, הוא נכנס בין רכבים וישר קפצו עליו".

חליל עווד, בן 52 מדהמש ובתו נאדין, בת 16

השניים התגוררו בכפר דהמש הסמוך ללוד ונמצא בתחום המועצה האזורית שדות דן. חליל היה מסגר במקצועו ונאדין תלמידת תיכון אורט בעיר. דודה של נאדין סיפר בריאיון לכאן רשת ב כי חלמה להיות רופאה, והצטיינה בלימודי המתמטיקה בבית הספר.

מנהלת בית הספר של נדין בריאיון לכאן רשת ב על הנערה המוכשרת שרצתה לטרוף את העולם

רון ורד, בשנות ה-50 לחייו מגבעת שמואל

נלה גורביץ, בת 52 מאשקלון

נלה ובן זוגה נפגעו בנפילת רקטה באשקלון, נלה נהרגה ובעלה נפצע ומאושפז בבית החולים ברזילי. לזוג לא היו ילדים.

סומיה סנטוש, אזרחית הודו בת 32, מאשקלון

סנטוש עבדה בישראל כמטפלת בנעמי פרלמן, שגם נפגעה בתקיפה ומאושפזת במצב קשה. בתה של פרלמן: "שתיהן מל"ו צדיקים, נבקש תפילות מכל אחד".

הגפרור שהצית אש: מה גרם לערביי ישראל להבעיר את הרחובות? | "עוד יום"

הפופולריים