הרצח הכפול בדיר אל אסד | תיעוד: חמוש מגיע למסעדה ויורה בצעירים מטווח קרוב

תיעוד: מגיע למסעדה ויורה בצעירים מטווח קרוב
ראש מועצת דיר אל-אסד לשעבר, קרוב משפחתם של הנרצחים אמש אמר כי לא ידוע לו על סכסוך שהביא לרציחתם. הוא ציין כי אזרחים מפחדים לדווח על מקרים ולכן לא מדווחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רצח בדיר אל אסד - תיעוד
צילום: בלי

הרצח הכפול בדיר אל-אסד: בתיעוד שפורסם הערב (שבת) נראה חמוש מתקרב למסעדה במועצה המקומית ופותח באש לעבר הסועדים בה. באירוע נורו למוות עלי וחאפז סונע-אללה, שני צעירים בני 23 ו-26. מותם נקבע בבית החולים בנהריה. באירוע נפצעו גם שני ילדים, בני 10 ו-13. מצבם בינוני וקל.

בתיעוד נוסף שפורסם הערב, נראים כמה גברים חמושים מגיעים במכונית סמוך למסעדה, ומתחילים לירות בעת שהם יוצאים ממנה, ורצים לכיוון המסעדה.  כלי הרכב נמצא לאחר זמן קצר עולה באש סמוך למג׳דל כרום.

מוקדם יותר אמר ראש מועצת דיר אל-אסד לשעבר, נסר סנעאללה, קרוב משפחתם של הנרצחים כי לא ידוע לו על סכסוך שהביא לרצח שני הצעירים. "הרבה מהמקרים שקורים - אנשים רואים אבל לא מדווחים. אני מבין אותם, אין להם הגנה, מי שידווח - למחרת יחטוף. אנשים חיים בפחד", אמר סנעאללה בריאיון לרונן פולק בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב.

מעגל הדמים: איך הפך שלטון החמולות מפתרון לבעיה

זמן קצר לפני האירוע הקשה בדיר אל-אסד נרצח צעיר בן 21 באיבטין שבצפון. הצעיר, עז אדין פנדי, נורה למוות. שני אחיו של הנרצח, בני 28, נפצעו בינוני וקל באירוע הירי, ופונו לבית החולים רמב"ם בחיפה. המשטרה פתחה בחקירה ומחפשת אחר החשודים בירי. הירי בוצע לעבר חצר ביתה של המשפחה.

מתחילת השנה נרצחו 31 בני אדם בחברה הערבית, כך עולה מנתוני המעקב של יוזמות אברהם. 25 מהנרצחים הם אזרחי המדינה ועוד שישה שאינם אזרחים. מהנתונים עולה כי 26 מהמקרים בוצעו בירי. 19 מהנרצחים היו בני 30 ומטה. בארבעה מהמקרים היו מעורבים שוטרים.

הפופולריים