הטביעה בנחל פרת: רב הישיבה החשוד - נחמן גולדבלום, מעצרו הוארך עד ליום שני

הטביעה בנחל פרת: הרב החשוד - נחמן גולדבלום
הוא חשוד בגרימת מותו ברשלנות של שמעון הלר בן ה-16 בטיול בנחל פרת. רב הישיבה, המשתייכת לקהילת "שובו בנים" בירושלים, הוא זה שעל פי החשד היה אחראי לקבוצת התלמידים שטיילה בנחל. קצין הביטחון שחילץ את הלר: הפקירו אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב נחמן גולדבלום החשוד בגרימת מותו ברשלנות של שמעון הלר
צילום: -

בית משפט השלום בירושלים התיר היום (חמישי) לפרסום את שמו של רב הישיבה החשוד בגרימת מוות ברשלנות - הרב נחמן גולדבלום, נכדו של הרב ברלנד. מעצרו הוארך עד ליום שני הבא. רעייתו של גולדבלום אמרה לו בתום הדיון: "היום יום השואה, אנשים עברו שואה שש שנים, הכול יעבור".

גולדבלום חשוד בגרימת מותו ברשלנות של הנער שמעון הלר בן ה-16, שטבע למוות בנחל פרת ביום שני. בית המשפט נימק בהחלטתו כי תוצרי החקירה חיזקו ועיבו את החשד הסביר המיוחס לרב, ושחלק מפעולות החקירה שנותר למשטרה לבצע הן בנות שיבוש ברמה גבוהה.

הרשלנות של הרב גולדבלום מתבטאת בכך שעבר על נהלי משרד החינוך, בפעולות שעשה לפני האירוע, במהלכו, ואחריו, ובכך שבזמן הטביעה המבט שלו לא הופנה לעבר המים. נציג המשטרה אמר בדיון כי גולדבלום עדיין שומר על הזכות השתיקה, וענה על שאלה אחת בלבד.

עוד אמר נציג המשטרה כי רשלונותו של הרב והאחריות שלו הייתה רבה לאין שיעור מזו של מדריך הטיולים. לדבריו,  גולדבלום הוא זה שאישר לנערים להיכנס למים. מגיש העזרה הראשונה שהיה בטיול מסר עדות, מדריך הטיולים נחקר באזהרה. 

דניאל ג'ייקוב, קצין הביטחון שחילץ את הלר מהמים, טען בריאיון לכאן חדשות אתמול שהפקירו אותו למוות: "כשהגעתי לבריכה כולם הלכו, אף אחד לא נשאר לבדוק מה שלומו, לנסות להציל אותו. הוא נכנס למים ואחרי כמה דקות הוא אמר לחבר'ה שהוא טובע. הם חשבו הוא צוחק איתם. הוא היה במים עשר דקות, בזמן הזה הם לא עשו כלום".

הפופולריים