השוטר שירה למוות בענבתאווי בחקירתו: "חשתי בסכנת חיים"

השוטר שירה למוות בענבתוואי: "חשתי בסכנת חיים"
בתיעוד נראה תושב חיפה, מוניר ענבתאווי, רודף עם סכין אחרי שוטר - שירה בו לאחר מאבק • משפחתו של בן ה-33: "שוטרים מאומנים אמורים לנטרל חשוד שלוקה בנפשו בלי להרוג אותו" • בזירה זוהו חמישה קליעים, שלושה מהם פגעו בו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד העימות בסופו נורה למוות מוניר ענבתאווי בחיפה, 29.03.21
צילום: -

- עדכון (23.05.21): הירי למוות בפגוע הנפש מוניר ענבתאווי בחיפה | מח"ש סגרה את התיק: השוטר פעל כחוק, היה חשש ממשי לחייו

מוניר ענבתאווי, בן 33 מחיפה שלקה בנפשו, נורה למוות היום (שני) ברחוב אל סלט שבשכונת ואדי ניסנס, לאחר שניסה לדקור שוטרים. שוטר מאזור חיפה נחקר בחשד למעורבות בירי. בחקירתו במח"ש סיפר כי חש בסכנת חיים ממשית, כך פורסם בחדשות הערב."אותו אדם שנאלצתי לירות בו התנפל עליי עם סכין", העיד. "הוא הפתיע אותי כשהייתי עם הגב אליו, לא הייתה לי שום אפשרות אחרת. חשתי מאויים, יכול להיות שהוא היה פוגע באנשים אחרים אם לא הייתי פועל". 

במערכת אכיפת החוק מגבים את השוטר. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק מסרו לכאן חדשות כי לא הייתה שום אפשרות לפעול אחרת באירוע מהסוג הזה. בתיעוד ממצלמות האבטחה הסמוכות למקום האירוע, שפורסם מוקדם יותר, נראה ענבתאווי אוחז בסכין בידו הימנית בעודו נאבק בשוטר, שלבסוף יורה בו באקדחו.

מטעם משפחתו של ענבתאווי נמסר הערב: "ראינו סרטונים שתיעדו את האירוע, ברור כי השוטרים פעלו בחוסר מקצועיות, תוך שימוש בירי חי מספר פעמים כתוצאה ממנו מת המנוח". עוד הוסיפה המשפחה כי "שוטרים מאומנים אמורים לנטרל חשוד שלוקה בנפשו בלי להרוג אותו". לדבריהם הסרטון שפרסמה המשטרה אינו משקף את כל האירוע ולא ניתן לקבוע באיזה שלב החלו השוטרים לירות בענבתאווי. המשפחה קראה לבצע חקירה מעמיקה ומקצועית "על מנת שמקרים כאלה, שלמרבה הצער חוזרים על עצמם עם חשודים ערבים, לא יחזרו על עצמם".


מוניר ענבתאווי, בן ה-33 שנורה למוות בחיפה

אחותו של ענבתאווי סיפרה: "לא הייתה לו סכין ביד, הוא ברח מהשוטרים. אמא ביקשה שיקחו אותו לטיפול". בזירה זוהו חמישה קליעים, שלושה מהם פגעו בענבתאווי. על פי הודעת המשטרה, שוטרים שהגיעו למקום בעקבות דיווח על אדם שמשתולל ברחוב, זיהו את החשוד וניסו לעצור אותו. לאחר שניסה לדקור אותם - ירו לעברו.

מוקדם יותר דווח כי הוריו של ענבתאווי הזמינו את המשטרה לאחר שבנם השתולל בבית. כשהגיעו שוטרים למקום, הוא שלף סכין וניסה לדקור אותם ופצע שוטר אחד באורח קל. השוטרים ירו לעברו ופצעו אותו באורח אנוש. מותו נקבע בבית החולים רמב"ם  בעיר.

הפופולריים