תקיפת בת ה-13 במלונית: תיגבה עדות נוספת מהילדה כדי להחמיר את האישום לאונס

תיגבה עוד עדות מבת ה-13 כדי שהאישום יוחמר
פרסום ראשון: בצעד נדיר - לאחר כתב האישום הפרקליטות תבצע השלמות חקירה בפרשת ירין שרף • באישור מ״מ פרקליט המדינה - תיגבה עדות פעם נוספת מבת ה-13 • משפחתה של הילדה מסרה לפרקליטות חוות דעת של איש מקצוע חיצוני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירין שרף החשוד באונס
צילום: צילום מסך

תקיפת בת ה-13 במלונית: תיגבה עדות נוספת מהילדה כדי להחמיר את האישום לאונס, כך פורסם היום (שלישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בצעד נדיר, לאחר כתב האישום הפרקליטות תבצע השלמות חקירה בפרשת ירין שרף, ובאישור ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן תיגבה עדות פעם נוספת מהילדה. משפחתה של הילדה מסרה לפרקליטות חוות דעת של איש מקצוע חיצוני.


כתב האישום נגד שרף שהוגש בשבוע שעבר מייחס לו עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, הטרדה מינית, איומים, תקיפה ומתן משקה משכר לקטין. אם יוחלט להחמיר את האישום - יהיה מדובר בצעד נדיר ואף תקדימי.

אתמול, כמאה בנות ובני נוער הפגינו מול משרדי פרקליטות מחוז תל אביב, בעקבות כתב האישום המקל שהוגש נגד ירין שרף. כמה מהן ומהם צעקו: "נמאס, תאשימו את האנס", ונשאו שלטים עליהם נכתב "את לא לבד". אמה של בת ה-13 הגיעה להפגנה והיא צפתה בנערות ובנערים. בשיחת וידאו עם בתה, קורבן העבירה, היא הראתה לה את מחאת התמיכה בה.

ממלא מקום פרקליט המדינה עמית איסמן כינס שלשום ישיבה בנושא ובמהלכה נבדקו סוגיות ראייתיות ומשפטיות. בין השאר, עלתה השאלה אם העובדה ששרף הטריד לכאורה את הנערה ואיים עליה ש"יעשה לה אילת שתיים" מאפשרת לטעון שאין מקום לדבר על הסכמה מצדה.

בלובי למלחמה באלימות מינית ובשדולת הנשים אמרו ביום שישי שנשלחו לממלא מקום פרקליט המדינה, לגורמים בפרקליטות מחוז תל אביב ולגורמים נוספים במשרד המשפטים כ-14,600 מיילים בעקבות הסרת סעיף האונס.

בעת מעמד הגשת כתב האישום נגד שרף בבית המשפט, אמה של הנערה המתלוננת הטיחה בנאשם: "אתה בושה למדינה, אנסת את הבת שלי, אני מבטיחה לך שאעשה הכל שלא תראה אור יום. אתה סכנה לציבור, גמרת לה את החיים, היא רואה אותך בלילות בפלאשבקים מטורפים, אתה חתיכת נבל". ביציאה מאולם ביתה משפט היא הוסיפה: "אני מרגישה שאנסו היום את הבת שלי בפעם השנייה".

הפרשה פורסמה לראשונה בעקבות מעצרו של שרף לפני כשבועיים. שרף, תושב הדרום והנערה, תושבת גוש דן, הועברו לבידוד במלון הבוטיק "יפת 1" שהוסב למלונית קורונה מטעם משרד הרווחה לאחר שאובחנו חיוביים לנגיף. המלונית איכלסה בני נוער בסיכון וצעירים שנפלטו מהמסגרת.

 

הפופולריים