העדויות נגד משי זהב: על חלק מהמקרים צפויה לחול התיישנות

על חלק מהעדויות נגד משי זהב תחול התיישנות
המשטרה, שפתחה בבדיקת העדויות נגד יו"ר זק"א שנחשפו בתחקיר הארץ, טרם יצרה קשר עם הנפגעים לכאורה שהעידו. כמה מהנפגעים מתכוונים לשתף פעולה עם המשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה משי זהב
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

העדויות נגד יהודה משי זהב על פגיעה מינית: המשטרה, שפתחה הבוקר (שישי) בבדיקת העדויות נגד יו"ר זק"א שנחשפו בתחקיר הארץ, טרם יצרה קשר עם הנפגעים לכאורה שהעידו. כמה מהנפגעים מתכוונים לשתף פעולה עם המשטרה, אך ההערכה היא כי על חלק מהמקרים תחול התיישנות. כך פורסם הערב ב"השבוע" בכאן 11.

מוקדם יותר היום הודיע משי זהב כי הוא משעה עצמו מזק"א ומוותר על קבלת פרס ישראל. במכתב ששלח למתנדבי זק"א ציין משי זהב: "אני מסיק את המסקנה המתבקשת מתוך הסערה הגדולה, גם כשעלילות אלו אינן מבוססות ונחזות יותר כרכילות וסגירת חשבונות מולי".

לדבריו, "כצעד ראשון אני מבקש לוותר על הכבוד שהוענק לי עם החלטה להעניק לי את 'פרס ישראל' לאות הוקרה על פועלי בארגון שאינו אלא אות כבוד עד לאחרון המתנדבים. שנית, הסיטואציה אליה נקלעתי מחייבת אותי בכורח הנסיבות ליטול פסק זמן מתפקידי בארגון עד להסרת העננה".

מארגון זק"א נמסר: "הנהלת הארגון, חבריו ומתנדביו קיבלו בהלם ותדהמה את העדויות שפורסמו. הנהלת הארגון סומכת על רשויות החקירה הרשמיות שיבחנו באופן המקצועי ביותר את הדברים שדורשים בדיקה".

על פי התחקיר של העיתונאים אהרן רבינוביץ ושירה אלק שפורסם אתמול בהארץ, במשך כמה שנים נהג משי זהב להשתמש בכוחו כדי לנצל נשים וקטינים למטרות מין. בתחקיר הובאה עדות שלפיה משי זהב נגע באיבר מינו של ילד בן 5 במספר הזדמנויות שנפרסו על פני כשנתיים בבית כנסת בירושלים. לפי עדות נוספת משי זהב תקף מינית נער בן 14 במהלך ביקור במקווה ובהזדמנויות נוספות. בארגון "מגן לקהילות היהודיות" אומרים כי מאז פרסום התחקיר הגיעו אליהם פניות נוספות על התנהלותו, ופניות אלו ייבחנו.

בשבוע שעבר הוכרז משי זהב כזוכה בפרס ישראל. בשנת 2003 השיא משי זהב משואה ביום העצמאות בהר הרצל.

הפופולריים