מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה: "פוטנציאל הפגיעה - פצצה מתקתקת"

זיהום הזפת: "פוטנציאל הפגיעה - פצצה מתקתקת"
דוד יהלומי הבהיר כי יש מספר גדול של אוניות ששטות באופן פיראטי במים הכלכליים של ישראל - ולכן השרה הציעה לבחון את הנושא בהיבט הביטחוני. המנכ"ל חזר על ההערכה כי עונת הרחצה תיפתח כסדרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המכלית "אמרלד"
צילום: המשרד להגנת הסביבה

פרטים חדשים בנוגע למסלול של מכלית הנפט הלובית "אמרלד", שהציג היום (חמישי) המשרד להגנת הסביבה, מחזקים את הראיות כי מקור הנפט הגולמי שזיהם את חופי ישראל הוא באיראן. בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר מנכ"ל המשרד לאיכות הסביבה דוד יהלומי כי נפט גולמי בים הוא נשק קטלני.

יהלומי התייחס להצהרה של השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל אתמול כי "יש פה מישהו שרצה לפגוע בוודאות". המנכ"ל ציין כי "איראן היא מדינת אויב שמעבירה בחודש אחד 45 מיליון חביות נפט גולמי באופן פיראטי דרך המים הכלכליים של ישראל עם אוניות ישנות, באופן בלתי חוקי ובלתי תקני. "הפוטנציאל של הפגיעה זו פצצה מתקתקת ולכן נכון לומר שזה טרור סביבתי לכל דבר", הדגיש.

היום ציינה השרה גמליאל: "יש כאן קשר ישיר לאיראן, לא קשר עלום. יש כאן מקום לדיון חירום של כלל הגופים הממשלתיים, כולל הגופים הבטחוניים, להבנה רחבה יותר של האיומים במים הכלכליים של ישראל, שהם לא רק סביבתיים". 

יהלומי הוסיף: "יש היקף גדול של אוניות ששטות בצורה פיראטית, אנחנו לא יודעים מה עוד הן נושאות, ולכן השרה מציעה לבחון את הנושא על ידי משרד הביטחון ולמנוע שיט של אוניות בלתי חוקיות במים הכלכליים של ישראל".

על מצב שיקום החופים אמר יהלומי: "אנחנו יודעים שיש עדיין זפת בכמות לא גדולה שנפלטת לחופים, אך בעזרת אלפי מתנדבים - ההערכה שלנו היא שהחופים ייפתחו בזמן".

הפופולריים