הטרגדיה בחורה: השריפה לא נגרמה מקצר חשמלי

הטרגדיה בחורה: השריפה לא נגרמה מקצר חשמלי
3 אחים מתו משאיפת עשן • ראש מועצת חורה הסביר בכאן רשת ב כי ככל הנראה נשרף מתחת לילדים השטיח והם נחנקו מהעשן. אמם סיפרה כי הם היו כלואים ולקח עשר דקות לחלץ אותם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הילדים שמתו משאיפת עשן בחורה
צילום: בלי

שלושה אחים מתו לאחר שנפגעו הבוקר (חמישי) משאיפת עשן ביישוב חורה שבנגב. צוות של מגן דוד אדום ביצע בהם פעולות החייאה והעביר אותם לבית החולים סורוקה בבאר שבע - שם נקבע מותם. השריפה לא דווחה לכוחות הכיבוי. ראש מועצת חורה, חאבס אל-עטאנה, הסביר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי ככל הנראה נשרף מתחת לילדים השטיח והם נחנקו מהעשן.

מממצאים ראשונים של חקירת כבאות והצלה עולה כי נשללה כל אפשרות של כשל חשמלי או שימוש בתנור חימום כגורם אפשרי לפרוץ השריפה. נציב הכבאות דדי שמחי, שביקר בבית המשפחה, אמר כי "מממצאים שהתגלו בזירת האירוע יש לנו כבר כיוונים לסיבה לפרוץ השריפה ואנו מחכים לתוצאות המעבדה".

הנציב הגיע לזירת האירוע כשהוא מלווה במפקד מחוז דרום טפסר שמוליק פרידמן ומפקד תחנת באר שבע טפסר משנה משה עמר, שעדכנו אותו בפרטי האירוע.

ביישוב חורה הוקמה לפני כשנה תחנת כיבוי חדשה הבאה לתת מענה מבצעי לתושבי האזור, אולם בשריפה שפרצה הבוקר המשפחה והשכנים פינו את הילדים למרפאה מקומית מבלי שדיווחו על האירוע לגופי החירום ולכבאות והצלה.

אבראר, חאלד ולילא אבו סבית - שלושת הילדים שנספו

אמם של הילדים, אבראר, חאלד ולילא אבו סבית בני שנה, שלוש וארבע, סיפרה כי הם היו כלואים ולקח עשר דקות לחלץ אותם. ראש מועצת חורה הוסיף: "האבא והאמא הם הורים צעירים, אני חושב שאין להם עוד ילדים. מצבם קשה מאוד". אל-עטאנה ציין כי אירועים דומים חוזרים על עצמם בגלל דרכי החימום ביישובים הבדואיים בחורף.

"אלה לא בתים, הם כמו צריפים. אין תשתיות וכבישים. אין חשמל מסודר בבתים. אנשים גרים ביישוב יותר מ-20 שנה בתנאים של מחנה פליטים. הם לא מקבלים שירות", הוסיף בריאיון.

פרמדיק מגן דוד אדום שי קדוש וחובש בכיר בארגון אמיר אבו סיאם, סיפרו: "כשהגענו למרפאה, הובילו אותנו אל חדר הטיפולים שבו שכבו שלושת הילדים, שתי ילדות בנות שנה ושלוש וילד בן ארבע כשהם מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה ועם סימני שאיפת עשן ופיח בעקבות שריפה שהתלקחה בביתם". 

הפופולריים