הזוכים בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה: יהודה משי זהב וד"ר יוסף צ'חנובר

פרס ישראל ליהודה משי זהב וד"ר יוסף צ'חנובר
השניים יקבלו פרס מפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה • על משי זהב כתבה ועדת הפרס כי הוא "מקדיש את חייו לאחדות ישראל". לד"ר צ'חנובר "הייתה השפעה מכרעת על קידום האינטרסים של ישראל בפעילויות מרכזיות הנוגעות לביטחון המדינה - גלויות ונסתרות מן העין", הוסבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה משי זהב וד"ר יוסף צ'חנובר מתבשרים על קבלת פרס ישראל, 2.3.21
צילום: צילומים: עודד קרני, לע"מ

יושב ראש ארגון זק"א יהודה משי זהב יקבל את פרס ישראל למפעל חיים על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. כך הודיע היום (שלישי) שר החינוך יואב גלנט. בנימוקיה למתן הפרס למשי זהב ציינה הוועדה כי הפרס ניתן לו "על תרומתו יוצאת הדופן הן לקידום הסיוע באירועי אסון והן על פועלו לחיזוק האחדות וקירוב לבבות בחברה הישראלית".

"משי זהב עומד במשך שלושה עשורים בראש ארגון זק"א, שהפך לזרוע חיונית במאמצי חילוץ, הצלת חיים וזיהוי באירועי אסון בארץ ובעולם ומהווה דוגמה ומופת לרוח ההתנדבות בחברה הישראלית על כל גווניה", נכתב עוד. "הוא מקדיש את חייו לאחדות ישראל, מתוך תחושת שליחות ואמונה אמיתית בצורך בבניית גשרים ובקיום שיח בין כל מגזרי החברה, כמפתח לחיים משותפים במדינת ישראל".

מלבדו יקבל את הפרס גם ד"ר יוסף צ'חנובר בן ה-87, מנכ"ל משרד החוץ לשעבר בממשלת בגין. הפרס ניתן לצ'חנובר "על תרומתו המשמעותית למדינה בתחומי הביטחון, הכלכלה, המשפט ויחסי החוץ - בשירות הציבורי ומחוצה לו". לדברי ועדת הפרס, "הייתה לו השפעה מכרעת על קידום האינטרסים של מדינת ישראל בצמתי הכרעה רבים כגון: הסכם השלום עם מצרים, הסדרת יחסי החוץ בעיתות שלום ומשבר וכן בפעילויות מרכזיות הנוגעות לביטחון המדינה - גלויות ונסתרות מן העין".

עוד נכתב כי "בזכות פועלו ואישיותו יוצאת הדופן, הוא זכה לאמונם המלא של ראשי המדינה לדורותיהם במשך עשרות שנים ולהכרה והוקרה בין-לאומית נרחבת כנציגה של מדינת ישראל". צ'חנובר, לפי הוועדה, "פעל ועדיין פועל בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות, למען הקהילה והחברה בישראל במלחמה בסמים, סיוע לנכי צה"ל, קליטת עלייה ועוד".

ועדת הפרס כוללת את מנהל בית חולים שיבא פרופסור יצחק קרייס, כלת פרס ישראל מרים פרץ, חתן פרס ישראל שייקה לוי, תא"ל (במיל') יהודית גריסרו ורקטור אוניברסיטת בר-אילן לשעבר פרופסור חיים טייטלבאום.

הפופולריים