פרשת הצוללות: השימוע של מיקי גנור התקיים אתמול

פרשת הצוללות: השימוע של מיקי גנור נערך אתמול
נציגיו של עד המדינה לשעבר טענו בפני הפרקליטות מדוע אין להגיש נגדו כתב אישום.הפרקליטות אמורה להחליט בפרשה תוך כחודשיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מיקי גנור
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרשת הצוללות: השימוע בעניינו של מיקי גנור, מי שהיה עד המדינה בתיק וחזר בו, התקיים אתמול (ראשון). השימוע נמשך שעות ארוכות כשסניגוריו של גנור טענו בפני הפרקליטות מדוע אין להגיש נגדו כתב אישום.

גנור טען מאז שחזר בו מעסקת עד המדינה כי הפרשנות שניתנה לתשלומים שהעביר לגורמים שונים - שגויה ואין מדובר בשוחד אלא בתשלום לגיטימי. מנגד בפרקליטות חשבו לאורך הדרך, כי יש די ראיות לכך שבוצעו עבירות לכאורה ולפי כל ההערכות, יוגש כתב אישום בעניינו. השימוע של גנור אמור להיות האחרון בסדרה והפרקליטות אמורה להתכנס להחלטה בנוגע לכל החשודים בפרשה תוך כחודשיים.

מיקי גנור, נציג חברת "טיסנקרופ" בישראל, טען במסגרת חקירתו כעד מדינה שעורך הדין דוד שמרון סיפר לו שנכח בפגישה אצל ראש הממשלה, בהשתתפות שר הביטחון לשעבר יעלון, שבמסגרתה עלה נושא המענק לרכישת הצוללות 8,7 ו-9. זאת בניגוד לטענות לפיהן הנושא לא עלה מעולם בשיחות. תמלילים מחקירתו של גנור מהתקופה שבה שימש עד מדינה בפרשה נחשפו בחדשות הערב בכאן 11, על רקע השימועים שמתנהלים בפרשה.

האלוף במילואים גיא צור, שהיה ראש חטיבת התכנון בצה"ל, חתם לאחרונה על תצהיר לבג"ץ שבו הוא מספר על סדרת לחצים שהופעלה עליו כדי לקדם את רכש הצוללות וספינות המגן על אסדות הגז במיליארדים. אולם למרות זאת הוא מעולם לא נקרא להעיד על כך במשטרה. בתצהיר של צור לבג"ץ שהתפרסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11, גילה האלוף במילואים כי מפקד חיל הים דאז, אלוף אליעזר צ'ייני מרום באמצעות אנשיו, והמשנה לראש המל"ל דאז אבריאל בר-יוסף, הנאשמים כיום בלקיחת שוחד לקידום עסקת הצוללות, היו הגורמים שהפעילו עליו את הלחץ המשמעותי ביותר בימים שצה"ל סבל ממחסור תקציבי.

הפופולריים