גורמים משפטיים: ללא מערך בדיקות יעיל לא ניתן לחוקק חובת חיסון

חובת חיסון לעובדים? "רק עם מערך בדיקות יעיל"
‏אנשי משרד המשפטים הבהירו שלא סביר לגרום לעובדים לפגיעה אנושה בפרנסה אם לא עומדת בפניהם חלופה שמאפשרת להם להיבדק בתדירות גבוהה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסון לקורונה
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קשיים בגיבוש החוק שיחייב עובדים להתחסן או להיבדק לפני הגעה למקומות העבודה: משרד המשפטים מבהיר בדיונים פנימיים שאי אפשר יהיה לאשר את החוק אם מערך הבדיקות לא יוכל לעמוד בכמויות עצומות של עובדים נבדקים ולספק להם תוצאות במהירות.

‏אנשי המשרד הבהירו שלא סביר לגרום לעובדים לפגיעה אנושה בפרנסה אם לא עומדת בפניהם חלופה שמאפשרת להם להיבדק בתדירות גבוהה. לא סתם, הם אמרו, הוחלט לא לכלול בתו הירוק אנשים שנבדקו אלא רק מתחסנים ומחלימים - משום שמערך הבדיקות היה קורס אם כל מי שהולך לקניון היה נבדק.

בתוך כך, מליאת הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שתאפשר העברת מידע לרשויות על מי שטרם התחסן בשתי מנות, כולל שם, תעודת זהות, כתובת ומספר טלפון. 30 חברי כנסת תמכו ו-13 התנגדו.

על פי החוק, שאושר כהוראת שעה לשלושה חודשים או עד תום תקופת ההכרזה על מצב חירום בעקבות מגפת הקורונה, משרד הבריאות יורשה להעביר מידע על מי שלא התחסן לרשויות מקומיות, למנכ"ל משרד החינוך ולגורמים במשרד הרווחה המפעילים מוסדות טיפוליים, כדי לאפשר לגופים אלה לעודד אנשים להתחסן. הם יוכלו לפנות אישית לאותו אדם ולבצע פעולות נוספות שיוגדרו על ידי מנכ"ל משרד הבריאות. המידע יועבר לרשויות בכפוף לבקשה יזומה ולהצגת תוכנית לעידוד התחסנות בקרב האוכלוסייה הנכללת במאגר המידע.

הפופולריים