24 מחסומים ותגבור כוחות: כך תאכוף המשטרה את העוצר בפורים

24 מחסומים ותגבור כוחות: כך ייאכף העוצר בחג
המפכ"ל: נפתח הליכים פליליים נגד מארגני מסיבות • מפת החסימות המלאה • המשטרה פיזרה מסיבה המונית בשוק הכרמל בתל אביב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרה, סגר שלישי, מחלף עין חמד, ירושלים, 27.12.20
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שרי הממשלה אישרו היום את התקנות שיאפשרו הטלת עוצר לילי בין השעות 20:30 ועד 5:00 בבוקר בחג הפורים, החל ממחר ועד יום ראשון בבוקר. בין המגבלות שאישרו השרים גם איסור על קיום מסיבות - מה שיאפשר לקנוס את בעל המקום. בנוסף לכך הקנס על שהייה בבית של מישהו אחר בשעת הסגר או על יציאה לסיבה לא חיונית - 500 שקלים. במשטרה יפרשו עשרות מחסומים ויתגברו כוחות לקראת אכיפת ההגבלות. הלילה פיזרה המשטרה מסיבה המונית בשוק הכרמל בתל אביב. ממונה הקורונה אש גינה את המסיבה ואמר כי התמונות "מקוממות וחסרות אחריות".

מתחת לכותרת "עוצר לילי" מסתתר הבלוף הישראלי המצוי | הזווית

במשטרה הודיעו כי יפרשו 24 מחסומים בכל הארץ, שיפעלו בין 20:00 בערב לשעות הבוקר. לצד המחסומים, יפעלו במהלך שעות הסגר מאות ניידות ושוטרים, ויבצעו סריקות על כלל הצירים ברחבי הארץ, תוך חסימות מדלגות לאיתור אזרחים שלא יפעלו על פי התקנות.

בעיה באכיפה: תקנות הקורונה לא מתירות לשוטרים להיכנס לבתים, ובגלל שבפורים לא חל חוק הרעש - המשטרה לא תוכל לאכוף מסיבות בבתים פרטיים@moyshis #חדשותהערב pic.twitter.com/Xyj2XD0TbU

אמש אישרה הממשלה את ההצעה לתקנות העוצר. התחבורה הציבורית תצומצם ותיפסק בשעה 20:00. עם זאת, תקנות וחוקי הקורונה לא מאפשרים לשוטר להיכנס לבית פרטי כדי לבצע אכיפה - כך שהמשטרה לא תוכל לאכוף התקהלויות אסורות ומסיבות בבתים פרטיים במהלך החג.

מה שכן ביכולתה של המשטרה לעשות זה להיכנס לבתים בעקבות תלונות על רעש, על כן היא אוספת מודיעין על מסיבות מתוכננות, גם ברשתות החברתיות, ותציב כוחות באזורי תעשייה וסמוך לאולמות אירועים כדי למנוע מסיבות. מספר חשודים בתכנון מסיבות בפורים נחקרו היום באזהרה ושוחררו.

במשטרה מתכוונים לחקור מארגני מסיבות בסעיף קשירת קשר לביצוע פשע (הפשע: מעשה העלול להפיץ מחלה). במשטרה מקיימים הידברות עם גורמים במגזר החרדי כדי למנוע הפרות המוניות.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר הערב כי "המשטרה איננה מעוניינת בעימות עם האזרחים. בסוף השבוע הזה המשטרה תהיה פרוסה בכל הכוח בכל רחבי הארץ בערים ומחוץ לערים. אין לי ספק שיהיו הפרות. גם אם השוטרים לא יגיעו לכל ההפרות הם יגיעו לחלקן".

המפכ"ל קובי שבתאי אמר כי "נפעיל את כל המשאבים שעומדים לרשותנו לצורך אכיפת התקנות ושמירה על בריאות הציבור. יהיו כוחות יעודיים באזורים שבהם יהיו הפרות בוטות. הנחיתי את אגף החקירות לפתוח במקביל לקנסות בהליכים פליליים נגד המארגנים התקהלויות לא חוקיות".

הפופולריים