דוח: מקרה שנאה כלפי הקהילה הגאה - בכל 3 שעות

דוח: מקרה שנאה כלפי הקהילה הגאה - בכל 3 שעות
דוח של האגודה למען הלהט"ב לשנת 2020: 315 צעירים וצעירות נאלצו לעזוב את ביתם בשל התנכלות או התעללות • 30% מהשוהים בבתי המחסה – מהחברה הערבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל הקהילה הגאה, להט"ב, גאווה
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

2,696 מקרי שנאה ואלימות כלפי הקהילה הגאה דווחו בשנה החולפת, 25% מהם אירעו במרחב הקרוב לבית (לעומת 8% בשנה שעברה), כך עולה מדוח הלהט"ופוביה של האגודה למען הלהט"ב. מהדוח עולה כי כל שלוש שעות מדווח מקרה להט"בופובי (לעומת כל ארבע שעות בשנה שעברה), בזמן שנרשמה עלייה של 27% בכמות מקרי השנאה שדווחו למרכז הדיווח של האגודה ע"ש ניר כץ ז"ל, שנרצח בפשע השנאה בברנוער.

בדוח נמצא כי תקופת הקורונה תחמה את הלהט"בופוביה לתחומי המרחב הביתי: 28% מהפגיעות שדווחו אירעו בתוך המשפחה וכ-25% אירעו במרחב הקרוב לבית. 315 צעירים וצעירות נאלצו לעזוב את ביתם בשל התנכלות או התעללות ממושכת על רקע נטייתם המינית או זהותם המגדרית - עלייה של 16% לעומת שנת 2019.

הדוח מדגיש כי בניגוד לשנים קודמות, בהן סוגיית הלהט"ב בחברה הערבית הייתה מושתקת, בשנה החולפת חל שינוי גדול ביחס של החברה הערבית הכללית לסוגיה. השנה, כל הדיווחים שהגיעו לאגודה מהחברה הערבית נסובו סביב אי קבלה ואלימות במשפחה הקרובה, דבר שיצר מצוקה נפשית וכלכלית. כמו כן, שיתוף הפעולה בין האגודה ל"טחינה אל-ארז" בהקמת קו קשב בערבית וחוק טיפולי ההמרה הביאו לתסיסה משמעותית בחברה הערבית בנושא.

מהנתונים עולה עוד כי 96 צעירים וצעירות להט"ב מהמגזר הערבי הגיעו לבתי מחסה לאחר שסולקו מביתם על רקע זהותם, בניגוד לשנת 2019 בה 74 צעירים וצעירים ערביים הגיעו לבתי מחסה. 30% מהשוהים בבתי המחסה הם מהחברה הערבית, אחוז הגבוה יותר מיחס החברה הערבית מהאוכלוסייה הכללית (20%). 

"השנאה המכוערת כלפי הקהילה הגאה הגיעה השנה לשיאים חדשים כשהיא מקבלת לגיטימציה מהגורמים הבכירים במדינה",  אמר מנכ"ל האגודה למען הלהט"ב, אוהד חזקי. "השנאה הורגת ופוצעת את הגוף והנפש של אלפי צעירים וצעירות שבסך הכול מבקשים להיות מי שהם".

לדיווח על כל מקרה להט"בופובי ניתן לפנות למרכז הדיווח ע"ש ניר כץ של האגודה למען הלהט"ב באתר האגודה. קו הקשב של האגודה, "יש עם מי לדבר" פועל בימים א'-ה' בשעות 19:30-22:30 בטלפון 03-6205591 או דרך אפליקציית וואטסאפ במספר: 058-6205591

הפופולריים