"יש לך איברים יפים": אב בית הדין לשעבר - והקשר עם ג' שנלחמה על בתה

ההטרדה המינית של אב בית הדין הרבני לשעבר
ג', שנלחמה על המשמורת של בתה, חשפה היום הטרדה מינית לכאורה של הרב דב דומב שדן בתיק בעניינה וקבע את גורלה. ג' סיפרה כי דומב קיים עמה שיחות בעלות תוכן מיני במשך תקופה ארוכה וכי הוא ניסה לבצע בה מעשה מיני. הרב מכחיש: לא היה ולא נברא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הדין הרבני
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

״אמרתי שיש לך איברים יפים": אחרי שתיקה של עשר שנים, ג', שנלחמה על המשמורת של בתה, חשפה היום (ראשון) כי אב בית הדין הרבני לשעבר בתל אביב, הרב דב דומב, שדן בתיק שלה, הטריד אותה מינית לכאורה. הדיונים בבית הדין עסקו גם בחלוקת הרכוש בין ג' לבין הגרוש שלה. הרב דומב מכחיש את הטענות נגדו.

בהקלטות, שפורסמו גם בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב, ולאחר מכן במלואן בחדשות הערב - נשמע דומב כשהוא מנצל לכאורה את מעמדו ותפקידו. ג' סיפרה כי דומב קיים עמה שיחות בעלות תוכן מיני במשך תקופה ארוכה וכי הוא ניסה לבצע בה מעשה מיני. ג' ציינה כי באחת הפעמים, דומב הגיע לביתה ויום למחרת עמד בראש הרכב שדן בגירושים שלה.

השיחות בהקלטות קשות ומביכות. דומב נשמע כשהוא אומר ״התנשקנו״, ״זה רק לטובתך שהילדה לא אצלך, את צריכה להירגע, זו הייתה ההחלטה הכי קשה שלי לקחת לך את הילדה, לא ישנתי בלילה". ג' מעידה כי במשך שנה קיבלה מאב בית הדין שיחות אירוטיות אל תוך הלילה.

"התביישתי, נלחמתי על הבת שלי והוא ניצל את חוסר האונים. הייתי תלויה בו, הוא החליט על גורלי"

״הייתי מוכן לבוא להחזיק לך את היד כשלקחו לך את החפצים של הילדה", הוא נשמע אומר. "אני אעזור לך להתגבר, אשלח שליח מבית הדין שייקח את החפצים שלה״. ג' העבירה את החפצים של הילדה. ״בכיתי שבוע, הבית היה ריק, החדר של הילדה ריק, הייתי חולה״, סיפרה. 

בשלב מסוים סיפרה ג' לידיד שלה, עורך דין ואיש עסקים, על ההתנהלות של דומב, אך הוא לא האמין לה והיא הציעה לו להקשיב לשיחה שלה עם אב בית הדין ואף להקליט אותו. עורך הדין אישר את הדברים. ג' הסכימה ללכת לבדיקת פוליגרף ונמצאה דוברת אמת. 

לפני דיון על המשמורת, התקשר דומב ואמר כי הוא ליד הבית של ג': "הוא הגיע אליי הביתה, החזיק בקבוק יין ואמר לי - 'בואי נעשה הבה נגילה'"

בכאב רב ועם דמעות בעיניה, סיפרה ג' כי עברה גירושים ארוכים וקשים. "עשר שנים הדחקתי, התביישתי, הרגשתי אשמה, הייתי כלואה", תיארה. "נלחמתי על הבת שלי והוא ניצל את החולשה שלי ואת חוסר האונים. הייתי תלויה בו, הוא היה אב בית הדין, הוא החליט על גורלי. הייתי צעירה, עלה נידף שכל חייה היו סביב הילדים והקריירה של הבעל״.

ג' שיחזרה: ״כבר בדיון הראשון, כשכולם יצאו מהאולם, קרא לי העוזר של אב בית הדין וביקש ממני להיכנס ללשכה. כשנכנסתי, דומב העמיד אותי ליד המראה ואמר - 'מה את רואה מול המראה? אני רואה אישה יפה, את צריכה לדאוג לעצמך, לקנות בגדים, את אישה נאה ומושכת, תדאגי לעצמך'. יצאתי משם מבולבלת, לא הבנתי מה הוא רוצה".

"באותו לילה הוא התקשר אליי לטלפון הנייד כשאני במצב הנפשי הקשה ביותר שלי", המשיכה ג' לספר. "הוא התעניין בשלומי והבטיח 'אני אעזור לך, ראיתי כמה בכית'". ג' ציינה כי דומב המשיך לצלצל אליה שלוש-ארבע פעמים בשבוע מהטלפון הפרטי שלו. היא סיפרה כי לפני דיון על המשמורת, התקשר דומב ואמר כי הוא ליד הבית שלה ושיש לו מסמך חשוב שקשור למשפט. "הוא הגיע אלי הביתה, החזיק בקבוק יין ואמר לי 'בואי נעשה הבה נגילה'״, נזכרה ג'.

"כשהבנתי, עליתי לקומה השנייה והתקשרתי לאחי", סיפרה. "אמרתי לו 'תגיע אלי הביתה מהר'. ירדתי למטה ואמרתי לאב בית הדין 'אח שלי בדרך לכאן, אתה חייב לעזוב'. הוא יצא מהבית, המתין ובסוף נסע״. יום למחרת הגיעה ג' לדיון על המשמורת של בתה. הילדה הייתה במשמורת זמנית אצל האב. ג' סיפרה כי הייתה בלחץ נפשי ואב בית הדין המשיך להתקשר. “מה עם הילדה?״, היא שאלה אותו בשיחות שהם קיימו. ״היא בסוף תהיה אצלך״, הוא השיב. בעוד הדיונים נמשכים, אב בית הדין קבע פגישה עם ג' באזור קניון איילון ברמת גן - ושם, היא מספרת, הוא ניסה לנשק אותה.

תגובת הרב דב דומב באמצעות עורך דינו ד"ר יחיאל וינרוט: "הדברים המיוחסים למרשי לא היו ולא נבראו, ובידיו אינדיקציות לא מבוטלות בדבר הגורם בעל האינטרס להעליל עליו עלילות. הקול הנשמע בהקלטות אינו קולו והדברים המיוחסים לו לא נאמרו על ידו מעולם".

הפופולריים