ברלנד ישוחרר לחלופת מעצר באיזוק אלקטרוני

ברלנד ישוחרר לחלופת מעצר באיזוק אלקטרוני
בית המשפט קבע כי העבריין המורשע לא יוכל לצאת מהארץ • שב"ס בחוות דעת שהוגשה לבית המשפט: לא נוכל לבצע איזוק אלקטרוני כל עוד ברלנד באשפוז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליעזר ברלנד בבית המשפט 15.02.21
צילום:

בית המשפט המחוזי בירושלים החליט הבוקר (שני) לשחרר את אליעזר ברלנד לחלופת מעצר באיזוק אלקטרוני, ונאסר עליו לצאת מהארץ. 

השופט דוד גדעוני קבע בהחלטתו כי "נאסר על ברלנד להיות בקשר באופן ישיר או בעקיפין עם אנשי הקהילה שלו. נאסר עליו לעשות שימוש באמצעי תקשורת כלשהו, למעט רשימה מוסכמת של אנשים שתגובש בין הפרקליטות לעורכי דינו של ברלנד וזה ייעשה בפיקוח. איסור כניסה למקום חלופת המעצר. ייחתם גם צו איסור יציאה מהארץ. יופקד סכום ערבות של 1.2 מיליון שקלים".

עורכי הדין עמית חדד, נועה מילשטיין ואביחי יהוסף, המייצגים את ברלנד מסרו כי  ״מצבו הבריאותי של ברלנד הידרדר מאוד בחודשים האחרונים ואנחנו שמחים שבתי המשפט הכירו בהכרח לשחרר אותו לחלופת מעצר שתאפשר לשמור על בריאותו, עד לסיום ההליך המשפטי״.

בחודש ינואר הודיע שירות בתי הסוהר לבית המשפט כי לא יוכל לבצע איזוק אלקטרוני לברלנד כל עוד הוא נתון באשפוז. בחוות הדעת של יחידת מעוז בשב"ס נכתב כי מעולם לא נבחן ביצוע איזוק אלקטרוני בבית חולים בארץ ולמיטב ידיעתם גם בעולם. כמו כן הוסיפו שלא נבחנו ההשפעות של המערכות הטכנולוגיות של בית החולים והמכשור הרפואי.

בנוסף לכך, בשב"ס אמרו שבהינתן מצב שבו מצבו הרפואי של ברלנד ידרוש להסיר באופן תדיר את הצמיד –  הדבר יצריך תשומות בלתי סבירות מצד היחידה. עוד ציינו בשב"ס כי לא ניתן יהיה לפקח על שהיית אנשים נוספים לצידו. 

 

הפופולריים