מעצרו של החשוד ברצח דיאנה רז הוארך בארבעה ימים

מעצרו של החשוד ברצח דיאנה רז הוארך ב-4 ימים
השופט ציין כי נדרשות פעולות חקירה נוספות בתיק. אמיר רז חשוד שירה למוות בבת זוגו, בזמן שארבעת ילדיהם נמצאים בבית. הוא הודה במעשה, שחזר את האירועים בזירה ואחרי אבחון פסיכיאטרי ראשוני נמצא כשיר למעצר. הוא טען בחקירתו האחרונה שפעל מהגנה עצמית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דיאנה רז ובעלה החשוד ברציחתה, בלי טשטוש. 06.02.21
צילום: -

בבית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של אמיר רז, השוטר החשוד ברצח אשתו דיאנה לפני כשבוע ביישוב נעלה שבבנימין. השופט ציין בדיון כי מבקשת המעצר האחרונה בוצעו פעולות חקירה רבות, אך נדרשות פעולות נוספות. 

רז חשוד שירה למוות בבת זוגו, בזמן שארבעת ילדיהם נמצאים בבית. הוא הודה במעשה, שחזר את האירועים בזירה ואחרי אבחון פסיכיאטרי ראשוני נמצא כשיר למעצר. בחקירתו האחרונה טען רז כי פעל מתוך הגנה עצמית.

בחקירה קודמת במחלקה לחקירות שוטרים סיפר רז כי היה ביניהם ויכוח סתמי, וברגע אחד שלף את אקדחו וירה שני כדורים, אחר מהם בראשה. קרובי משפחתה של דיאנה סיפרו את גירסת ילדי המשפחה, שאמרו שלא ראו את מעשה הרצח עצמו. לפי הילדים, דיאנה ביקשה מהם לעלות לקומה אחרת בביתם. הבת הגדולה, בת ה-7, שמעה ירייה וכשיצאה מהחדר ראתה את אימה מתבוססת בדם.

האם דיאנה הסתירה את מה שקרה בבית? הכתבה המלאה

לאחר שאיים להתאבד אם אשתו תעזוב - נשקו האישי נלקח

לאחר שאיים להתאבד אם אשתו תעזוב אותו - שופט בית משפט השלום בחדרה טל פפרני הוציא צו הגנה לאישה נגד בעלה שחי בנפרד ממנה, והוא הורחק לעשרה ימים ממנה. בעקבות תלונה שהגישה האישה במשטרה נלקח נשקו האישי של הגבר, וכעת הוא פועל להשיבו וממשיך לשלוח הודעות לבת זוגו שבהן הוא כותב על רצונו לחזור ולחיות יחד. 

הבעל טען כי הוא זקוק לנשק לצורך שירות מילואים פעיל ועבודתו בתחום האבטחה, האישה ציינה בבית המשפט שהיא אינה מתנגדת למתן צו הגנה הדדי, אך היא אינה מסכימה שנשקו האישי יוחזר. בהחלטתו התייחס השופט לאירועי הרצח האחרונים של נשים, ובהם גם הרצח של דיאנה רז: "לא ניתן להתעלם מהמצב השורר במדינה בימים אלו. אנו שומעים כמעט מדי חודש על אישה שמאבדת את חייה, פעמים רבות באמצעות כלי נשק חם המוחזק ברישיון בידי בן זוגה״. 

הפופולריים