בתום חיפושים: גלית צרפתי ובנה בן ה-5 נמצאו בריאים במסתור בצפון הארץ

גלית צרפתי ובנה בן ה-5 נמצאו בריאים במסתור
הרקע להיעלמות: החלטת בית משפט להעביר את הבן למשמורת אביו • אימה ואחותה שנעצרו אתמול בחשד למעורבות בהיעלמות - שוחררו לביתן בתנאים מגבילים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המשטרה בחיפוש אחרי אם ובנה
צילום: צילום: דוברות המשטרה

בתום חיפושים: גלית צרפתי ובנה בן ה-5 נמצאו היום (שישי) בצפון הארץ, הם הסתתרו בדירה ריקה של קרובי משפחה בקריות. מהמשטרה נמסר כי שניהם בריאים ושלמים. בד בבד, בית משפט השלום באשקלון שחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את אימה ואחותה. השתיים נעצרו אתמול והן חשודות שסייעו לה. 

צרפתי נעלמה עם בנה מביתם במושב כוכב מיכאל ב-20 בינואר, לאחר שבית המשפט הורה להעביר את הילד לחזקת אביו. אימה ואחותה טענו שהיא מגנה עליו מהאב שתקף אותו מינית לפני שלוש שנים, והביאה ראיות לכך שאיש לא טיפל בהם. אחותה של גלית פרסמה הודעה ששלחה לה, ובה כתבה: אסור לנו הן כאנשים מבוגרים והורים לילדים, והן כאנשי מקצוע וחלק מהחברה כולה לשתוק ולא להגן על ילדים שנפגעים מכל סוג של אלימות ולאפשר לזוועה כזו להתרחש יותר".

בניגוד לטענות האם, פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה בקריית גת, שאושר גם במחוזי וגם בעליון, קבע חד-משמעית כי האב לא פגע בילד. "שוכנעתי בבירור כי האב לא פגע בשום צורה ובשום אופן בקטין, ודאי לא מינית", קבעה השופטת בתיק.

"האם מנוהלת על ידי נרטיב שנברא על ידה בלבד ונעדר אחיזה במציאות, תוך שהיא מתנערת מכל אחריות למצבו של הקטין ותולה את האשם אל צוואר הכל", הוסיפה השופטת. "היא הזינה גם את תודעתו של הקטין בנרטיב זה והסיתה אותו נגד האב מאז שהיה בן שנתיים".

הפופולריים