הפרקליטות לסנגור של נתניהו: אסור לפנות לעדי תביעה

הפרקליטות לסנגור של רה"מ: לא לפנות לעדי תביעה
חילופי האשמות - עו"ד בועז בן צור בתגובה: "שימוש לרעה בסמכויות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט נתניהו, ביבי מדבר מחוזי ירושלים 24.5.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חילופי האשמות בין הפרקליטות לבין סניגורו של רה"מ: בפרקליטות המדינה שיגרו היום (חמישי) מכתב לסנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך דין בועז בן צור, ובו נכתב כי בן צור שוחח עם ארנון מילצ'ן, אחד העדים המרכזיים בתיק נגד נתניהו. בן צור הגיב למכתב: "שימוש לרעה בסמכויות, אם הניסיון להפליל את רה"מ לא מצליח - תתמודדו אחרת".

המכתב המלא

בפרקליטות כתבו לבן צור עוד כי "מזכירים שאסור לפנות לעדי תביעה. לפרקליטות נודע כי עו"ד בועז בן צור פנה אל ארנון מילצ'ן והדס קליין, אותם ייצג בעבר, ואף הציע למילצ'ן לדבר עם נתניהו". המשטרה גבתה התייחסות של השניים לדברים.

בן צור ייצג את מילצ'ן וקליין בעדותם בתיק טובות הנאה, בו מילצ'ן גם נחקר באזהרה. טרם החל לייצג את נתניהו פנה בן צור לפרקליטות, כפי שפורסם לראשונה בכאן חדשות, והבהיר כי לא יייצג את נתניהו בתיק 1000 ובתיק 2000 בקטע הנוגע למילצ'ן והתחייב לא לדבר איתו על התיק.

"התהלותכם בעניין היא שחמורה", כתב בן צור בתגובה למכתב. "מדובר בשימוש לרעה בסמכויות ומכתבכם נועד לשבש את ההגנה. אם משום מה אתם סבורים שניסיונכם להפליל את רה"מ אינו עולה יפה - תתמודדו עם הדבר בביהמ"ש או תחזרו בכם מכתב האישום הנפסד".

עוד כתב בן צור כי הקשר עם מילצ'ן הוא בענייני חולין בלבד, ולמרות זאת לדבריו הפרקליטות שוחחה עם מילצ'ן על הייצוג בתיקי 3000 ו-4000. "ניסיתם לדלות מידע", טען. "מה שמהווה התערבות ופגיעה בוטה בבמתחם הייצוג. זאת לא הפעם הראשונה שזה קורה".

הפופולריים