הסתיים השימוע במשרד החינוך למנהלי בית הספר הריאלי

הכנס עם בצלם: הסתיים השימוע למנהלי הריאלי
הכנס בבית הספר בהשתתפות בצלם: המשנה ליועמ"ש אמר למשרד החינוך על עליהם להתייעץ עם משרד המשפטים, בשל חשיבות חופש הביטוי. הפגנה נגד השימוע נערכה מחוץ למשרד החינוך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד השימוע של מנהלי ביה"ס הריאלי בחיפה 28.01.21
צילום: -

משרד החינוך ערך היום (חמישי) שימוע למנהלי בית הספר הריאלי בחיפה. רז נזרי, היועץ המשפטי לממשלה, ביקש ממשרד החינוך לא לקבל החלטות בלי התייעצות עם משרד המשפטים. המנהלים זומנו לאחר שקיימו כנס בהשתתפות מנכ"ל ארגון "בצלם" חגי אלעד

אמש הבהיר המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז ניזרי כי אין בסיס להורות למנכ"ל משרד החינוך שלא לקיים את שימוע, בהתאם לסמכותו. זאת משום שהוא נועד לבירור סוגיות עובדתיות. עם זאת, המשנה ליועץ ציין כי יש חשש לפגיעה בזכות החשובה של חופש הביטוי, ולכן הוא מבקש שמשרד החינוך לא יקבל החלטה, אחרי השימוע, עד ליבון הנושא עם משרד המשפטים. 

"בית הספר הריאלי חיפה פועל מיום הקמתו כבר למעלה מ-100 שנים רק על פי חוק וימשיך לפעול כך", נכתב בהודעת בית ספר. "תמיד עבדנו בשיתוף פעולה והערכה הדדית מול משרד החינוך ובכוונתנו להמשיך בכך. בפגישה כעת ענינו על כל שאלות נציגי המשרד ואנו משוכנעים כי התפיסה החינוכית הפלורליסטית הכוללת חשיפה למגוון הדעות בחברה הישראלית ותרבות המחלוקת היא הראויה, ונמשיך לחנך את תלמידנו לאורה".

מנהלי הריאלי טענו כי לא איפשרו להם ייצוג הולם בשימוע ושמשרד החינוך מגביל באופן שרירותי את מספר המשתתפים. במשרד החינוך מונעים מיו"ר ארגון המורים רן ארז להיכנס לחדר השימוע. מחוץ לאולם התקבצו מוקדם יותר כ-50 מוחים נגד זימונם של המנהלים לשימוע. המפגינים נשאו שלטים שעליהם נכתב: "גלנט נכשל באזרחות".

ראש השב"כ לשעבר עמי אילון קרא הבוקר לשר החינוך יואב גלנט "פחדן", בעקבות זימונם לשימוע של מנהלי הריאלי. במכתב שכתב אילון לשר החינוך הוא ציין "זו החלטה מבישה שעומדת בסתירה לערכי הדמוקרטיה ולעקרונות חינוכיים בסיסיים. זו החלטה השקולה בעיני להרמת דגל לבן פחדנית". אילון, שהיה מפקדו של גלנט בשייטת, הוסיף: "ידעת להתמודד מול מחבלים חמושים בקלצ'ניקוב ואר-פי-ג'י, וכעת אתה נסוג מהתמודדות רעיונית עם מי שנשקו היחיד הן דעותיו".

הפופולריים