"חלק בלתי נפרד מהסיפור של ישראל": משה מושקוביץ הלך לעולמו בגיל 96

"חלק מהסיפור הציוני": משה מושקוביץ הלך לעולמו
מושקוביץ, ממחדשי היישוב בגוש עציון, כיהן כראש המועצה הראשון של אפרת והיה ממקימי אלון שבות, ישיבת ההסדר הר עציון ו"מכון צומת". נתניהו: "מפעליו הכבירים יעמדו לדורות", אדלשטיין: "איש יקר וציוני בכל רמ"ח איבריו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה (מושקו) מושקביץ באירוע בגוש עציון, מאי 2017
צילום: צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

משה (מושקו) מושקוביץ, ממחדשי היישוב בגוש עציון, הלך הלילה (ראשון) לעולמו בגיל 96. מושקוביץ, חבר מושב משואות, נולד בשנת 1925 בצכ'וסלובקיה ועלה לארץ בילדותו. הוא כיהן כראש המועצה הראשון של אפרת במשך חמש שנים, והיה ממקימי אלון שבות, ישיבת ההסדר הר עציון ו"מכון צומת", העוסק בפיתוחים טכנולוגים-הלכתיים. 

בשנות ה-50 הוא שימש כראש מועצה אזורית שפיר. מושקוביץ' עמד בראש עמותת המכללה למשפט וייסד את עמותת "תימרה", העוסקת בפתרונות חינויים לנוער שנפלט ממסגרות חינוכיות אחרות. הוא יובא למנוחות היום בשעה 15:00 בבית העלמין של מושב משואות. 

 מושקוביץ, מאי 2018 (צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד לו: "מושקוביץ הלך הלילה לעולמו בשיבה טובה כשמאחוריו שובל של עשייה מפוארת למען העם והמדינה. מושקו נטל חלק פעיל במעבר ההיסטורי משואה לתקומה. במרץ האופייני לו, הסתער על המשימה לבנות מחדש את גוש עציון שחרב במלחמת העצמאות, ולהקים בו יישובים פורחים ומשגשגים. מפעליו הכבירים יעמדו לדורות. יהי זכרו ברוך". 

שר הבריאות יולי אדלשטיין הוסיף: "מושקו הלך מאיתנו אתמול, איש יקר וציוני בכל רמ"ח איבריו. גוש עציון היה חלק בלתי נפרד ממנו, וסיפור חייו הוא חלק בלתי נפרד מסיפור הציונות ומדינת ישראל". יו"ר ימינה נפתלי בנט ספד לו גם כן: "הסיפור האישי של משה מושקוביץ משולב יד ביד עם סיפורה של מדינת ישראל: עלייה לארץ, מעפילים, גרעין קיבוצי, גוש עציון. טביעת האצבע שלו הייתה בחינוך, בחברה ובהתיישבות". 

הפופולריים