בשבוע הבא: הממשלה תכריע אם להאריך את הסגר

בשבוע הבא: הממשלה תכריע אם להאריך את הסגר
בכחול לבן דורשים לבחון כל הגבלה באופן מדוקדק • במשרד הבריאות ימליצו להאריך את הסגר בשבוע נוסף, על סמך נתוני התחלואה • המשטרה מתגברת את האכיפה גם בסוף השבוע הקרוב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משטרה, סגר שלישי, מחלף עין חמד, ירושלים, 27.12.20
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

באמצע השבוע הבא צפויה הממשלה להחליט אם להאריך את הסגר ואם כן - עד מתי. כך דווח הערב (חמישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11. על פי הדיווח, דיון בנושא צפוי להתקיים ביום שלישי, יומיים לפני מועד סיום הסגר המתוכנן. בממשלה יש קולות שאומרים שלא ניתן להאריך את הסגר מבלי שיסופקו לציבור הסברים - מדוע אין אכיפה רחבת היקף בכל רחבי הארץ.

שרי כחול לבן צפויים לדרוש לבחון כל הגבלה באופן מדוקדק יותר. מנגד, במשרד הבריאות ידרשו להאריך את הסגר בשבוע נוסף, על סמך נתוני התחלואה. במקביל, ביום ראשון בבוקר תתכנס הממשלה לדיון בזום במסגרתו צפויים השרים לאשר את מינוי ניצב קובי שבתאי למפכ"ל המשטרה.

נוסף לכך, בסוף השבוע תגביר המשטרה את אכיפת מגבלות הסגר. ממחר ב-06:00 בבוקר המשטרה תהדק את האכיפה למשך סוף השבוע בערים ובכבישים הבין עירוניים. גם בשבוע שעבר בוצע הידוק של האכיפה יחסית לשאר ימי השבוע. המשטרה הנחתה את השוטרים להמעיט במתן אזהרות למפירי התקנות - ולתת דוחות באופן מיידי.

"החל מ-06:00 בבוקר מחר ייפרשו 25 מחסומים בצירים הבין עירוניים עד 23:00, ובשבת מ-07:00", הסביר ראש מחלקת מבצעים במשטרה ניצב משנה ישי שלם. "אנחנו מפצירים בציבור לקיים את הסידורים החיוניים היום עד שעות הערב כדי שמחר אנשים יבלו כמה שפחות זמן בכבישים. יהיו גם פקקים". שלם הוסיף כי המשטרה מפקחת על כמות התנועה בכבישים באמצעות המערך האווירי, ועושה בו שימוש גם לצורך איתור התקהלויות חריגות.

בתוך כך, אתמול פורסם מתווה היציאה מהסגר שמגבש משרד הבריאות. בשלב הראשון תהיה חזרה של מערכת החינוך ללא כיתות ה'-ו', יחד עם פתיחת המסחר, כולל קניונים. 

בשלב השני – שאמור להתרחש בין שבועיים לחודש לאחר השלב הראשון – תתבצע פתיחה של ענף התרבות, ונבחנת גם חזרה לפעילות של חדרי כושר ובריכות באופן חלקי. בשלב השלישי ייפתחו מסעדות, בתי קפה ואולמות אירועים. במשרד הבריאות מעריכים שכרגע אנחנו נמצאים בשיא התחלואה, אך כבר בשבוע הבא נראה ירידה ולכן אפשר כבר לדבר על יציאה מהסגר. 

הפופולריים