אחרי הביקורת: הפרקליטות לא תקדם את הסדר הטיעון עם ברלנד

לאחר הביקורת: הסדר הטיעון עם ברלנד לא יקודם
פרסום ראשון | המשמעות היא שהמשפט נגד ברלנד, הנאשם בעבירות חמורות של עושק, מרמה ועבירות מס, יימשך. ההחלטה התקבלה לאחר שכמה מהנפגעים פנו למשנה לפרקליט המדינה ודרשו להחמיר את העונש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אליעזר ברלנד בדיון בהארכת מעצרו בבימ"ש השלום בירושלים, 13.02.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות הביקורת על הסדר הטיעון המקל, הפרקליטות חזרה בהגשת הסדר הטיעון נגד אליעזר ברלנד. כך פורסם היום (חמישי) בכאן חדשות. ברלנד נאשם בעבירות חמורות של עושק, מרמה ועבירות מס. בעקבות משיכת ההסדר, המשפט נגדו יימשך.

ההחלטה התקבלה לאחר שכמה מהנפגעים, שאיימו לעתור לבג"ץ, פנו למשנה לפרקליט המדינה, עורך הדין מומי למברגר, ודרשו להחמיר את העונש. עורך דינם של הנפגעים יעקב שקלאר מסר: "עסקת הטיעון עם פרקליטיו של ברלנד הייתה מוטעית ובלתי ראויה. מעשי נבלה כגון אלה המתוארים בכתב האישום של ברלנד צריכים להיות מוקעים במשפט פומבי והענישה צריכה להיות חמורה ותואמת את חומרת העבירות".

בשבוע שעבר קבע בית המשפט העליון כי ישנה אפשרות שברלנד ישוחרר למעצר באיזוק אלקטרוני גם בזמן אשפוזו בבית החולים. העליון החזיר את הדיון וההחלטה לבית המשפט המחוזי בירושלים והוא ייערך היום. ביום ראשון הגיעו לבית החולים ארבע נשים צעירות מקהילת "שובו בנים" של ברלנד וניסו לגשת למיטתו, כשהן לבושות בחלוקים רפואיים, יתכן שניסו להתחזות לאחיות. הן זוהו על ידי צוות המחלקה, ואנשי שב"ס, השומרים על ברלנד הזעיקו את המשטרה. הנשים נמלטו. המשטרה סרקה בבית החולים ואיתרה כמה מחסידיו, שהוזהרו שלא להתקרב למיטתו.

בהחלטת של בית המשפט העליון בשבוע שעבר נקבע כי יש להבטיח שלא יתאפשר לברלנד מגע עם צאן מרעיתו, גם לא בזום, וטלפון נייד או אמצעים טכנולוגים אחרים. המעצר יהיה במקום חסוי וסודי מפני אנשי קהילתו ושיהיה נתון להשגחה קבועה. בהחלטה נכתב כי יש לבחון לעשות זאת באמצעות חברת אבטחה, ולכל זה יש להוסיף ערבויות והפקדה בסכום של 2.5 מיליון שקלים.

עורך הדין יעקב שקלאר

הפופולריים