גנץ מינה את עמית איסמן למ"מ פרקליט המדינה

גנץ מינה את עמית איסמן למ"מ פרקליט המדינה
בסוף חודש נובמבר איסמן נבחר על ידי ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה, אך המינוי לא עלה להצבעה בממשלה. "העובדה שאין פרקליט מדינה היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה", אמר יו"ר כחול לבן ושר המשפטים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ ועמית איסמן
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ, המכהן גם כשר המשפטים, מינה הערב (רביעי) את עורך הדין עמית איסמן לממלא מקום פרקליט המדינה. בסוף חודש נובמבר איסמן נבחר על ידי ועדת האיתור לתפקיד פרקליט המדינה, אך המינוי לא עלה להצבעה בממשלה.

"העובדה שאין פרקליט מדינה היא אות קלון לממשלה ולעומד בראשה", אמר הערב גנץ. שר המשפטים הוסיף שוועדת האיתור קבעה שאיסמן עולה בכישוריו באופן בולט מעל לשאר המועמדים, אך נתניהו והליכוד סירבו לאשר את המינויו. לכן, לדבריו, החליט גנץ למנות אותו לממלא מקום עד שהמינוי הקבוע יובא לממשלה. 

שר המשפטים הוסיף כי שוחח עם איסמן ועם גורמים המכירים את הנושא, והשתכנע שאיסמן מתחרט על אמירותיו הפוגעניות כלפי נשים באופן כן. גם חברי ועדת האיתור התייחסו לנושא וציינו כי האמירות אינן משקפות את התנהלותו של איסמן, שהביע צער עמוק בנוגע אליהן.

איסמן, יליד 1967, שירת בחיל הרפואה והוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני בקרימינולוגיה. כיום הוא מכהן כפרקליט מחוז חיפה. הליך מנויו של איסמן לפרקליט המדינה ספג מכה גדולה לאחר ששר המשפטים הקודם, אבי ניסנקורן הודיע שהוא עוזב את כחול לבן. 

הפופולריים