מוחמד בכרי על פסילת "ג'נין ג'נין": מתכוון לערער

בכרי על פסילת "ג'נין ג'נין": מתכוון לערער
בשיחה עם כאן חדשות אמר הבמאי: "אני טוען שהסרט לא שקרי, שהוא אמת של האנשים שאני ראיינתי. יש הרגשה שבית המשפט היום כפוף לצה"ל ולהחלטות פוליטיות של הממשלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוחמד בכרי
צילום:

הבמאי מוחמד בכרי הגיב היום (שלישי) להחלטת בית המשפט אמש לפסול את הקרנת סרטו בישראל "ג'נין ג'נין", ובשיחה עם כאן חדשות אמר כי בכוונתו לערער על הפסיקה: "ההחלטה לא מקובלת עליי, אני חושב שהיא לא הוגנת".

האזינו לשיחה עם במאי "ג'נין ג'נין" מוחמד בכרי

בכרי הוסיף: "אני טוען שהסרט לא שקרי, שהוא אמת של האנשים שאני ראיינתי. אני לא אמרתי דבר, זה הם אמרו, הם תיארו את מה שהם חשו ועברו, את הטראומה בזמן מבצע 'חומת מגן'. מכאן ועד לסילוף של האמת הדרך ארוכה. זאת האמת שלהם. אולי זאת לא כל האמת, אבל זאת האמת שלהם".

על פסיקת בית המשפט כי הבמאי לא בדק את אמיתותם של הדברים שנאמרו בסרט, אמר בכרי לכאן חדשות: "אני לא בדקתי, מכיוון שאני הגעתי בזמן מאוד קרוב למאורעות. אנשים היו בתוך טראומה, אני ראיינתי אותם והם אמרו את הדברים בלהט הרגש שלהם. אני לא בדקתי כיוון שזה לא תפקידי, אני לא חוקר משטרה ואני לא תחקירן טלוויזיה. אני רואה את מה שאני רואה והעין שלי רואה את מה שהיא רואה - ואני צילמתי את מה שראו עיניי".

בכרי הוסיף: "יש הרגשה שבית המשפט היום כפוף לצה"ל, ולהחלטות פוליטיות של הממשלה. זה מזכיר את ימי הביניים, להחרים את הסרט". לצד זאת הבהיר הבמאי כי אין בכוונתו להעלות את הסרט בפלטפורמות דיגיטליות כמו יוטיוב, עד שלא תתקבל החלטה של בית המשפט העליון.

לפי החלטת בית המשפט המחוזי בלוד, "ג'נין ג'נין" נאסר להקרנה בישראל ויש להחרים את כל עותקיו. בנוסף, בכרי חויב לשלם לתובע - חייל המילואים שמופיע בסרט ניסים מגנאג'י - פיצויים בסך 175 אלף שקלים, והוצאות משפט בסך 50 אלף שקלים.

הפופולריים