מות אהוביה סנדק: 24 עצורים, 15 שוטרים נפצעו במחאה בירושלים

מות אהוביה סנדק: 15 שוטרים נפצעו במחאה בי-ם
כאלף איש השתתפו במחאה, חלקם חסמו כבישים, יידו אבנים על שוטרים והפכו ניידת ריקה • ראש ענף מבצעים מחוז ירושלים: הייתה פה הפרת סדר אלימה מאוד. זה כבר לא מחאה, זו התכתשות חסרת רסן מול שוטרים ומול אזרחים שעברו פה אירוע לא פשוט
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המחאות על מותו של אהוביה סנדק 2.1.21
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי פלאש 90

מות אהוביה סנדק: 24 מפגינים נעצרו אתמול (שבת) ו-15 שוטרים נפצעו במחאה בירושלים לאחר עימותים עם שוטרים והפרות סדר. כאלף מפגינים השתתפו במחאה, כמה מהם חסמו כבישים, יידו אבנים על שוטרים ועל אוטובוס עצורים, הסבו נזק לתשתיות והפכו ניידת. 

ראש ענף מבצעים מחוז ירושלים, סנ"צ אלון חלפון, אמר בסיום המחאה: "הייתה פה הפרת סדר אלימה מאוד זה כבר לא מחאה זו התכתשות חסרת רסן מול השוטרים ומול אזרחים שעברו פה אירוע לא פשוט". המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפגנות בהם בואש. ההפגנות נערכו בכמה מוקדים בארץ, כשהמסרים העיקריים של המוחים היו: לסגור את ימ"ר ש"י ולהוציא את החקירה לגורם בלתי תלוי.

מפקד בכיר במשטרת מחוז ירושלים אמר כי ההפגנות בעיר יצאו משליטה בשל חוסר מעש של הרבנים וחברי הכנסת החרדים: "הם צריכים לנהוג באחריות אך הם לא עושים כלום". כך פורסם שלשום בתוכנית "השבוע" בכאן 11. ההפגנות המדוברות התקיימו ללא אישור ובלי תיאום עם המשטרה וחלק מהמוחים היו מעורבים בתקיפת ערבים.

עוד אמר המפקד הבכיר לכאן חדשות כי "אלה לא הפגנות - אלה התפרעויות אלימות". הוא הוסיף כי הכוחות עושים כמיטב יכולתם כדי "לעצור את האנרכיה, אך לא ניתן לעשות דבר מעבר למעצרים נקודתיים". זאת, לדבריו, כיוון שהמפגינים משתחררים על ידי בית המשפט או לכל היותר מורחקים מהעיר.

20 בני אדם נעצרו ביום חמישי בהפגנה בגשר המיתרים בכניסה לירושלים ובצומת בר אילן, כמו בכל ערב בשבוע האחרון. בין היתר נשמעו קריאות "יהודי לא הורג יהודי". ההפגנה נמשכה לתוך הלילה ובמהלכה הובערו פחים, נגרם נזק לתשתיות והותקפו שוטר וכלי רכב שבו נסעו ערבים. נוסף על כך, המתפרעים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה וחסמו נתיבי תנועה.

השתתפו בהכנת הידיעה: משה שטיינמץ, סולימאן מסוודה וכרמל דנגור

הפופולריים