יישאר בכלא: ועדת השחרורים לא תדון בשחרור מוקדם לרוצח הילד אורון ירדן, צבי גור

יישאר בכלא: נדחתה בקשת צבי גור לשחרור מוקדם
40 שנה אחרי חטיפתו ורציחתו של הילד אורון ירדן, מועד שחרור של הרוצח צבי גור יישאר נכון לעתה ב-2025, אחרי שוועדת השחרורים דחתה את בקשתו לדיון חוזר בעניינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צבי גור, רוצח אורון ירדן
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

רוצח הילד אורון ירדן יישאר בכלא: בקשה לדיון חוזר בעניין שחרור מוקדם שהגיש צבי גור, המרצה מאסר עולם בגין חטיפתו ורציחתו של אורון ירדן בשנת 1980, נדחתה היום (חמישי) על ידי ועדת השחרורים המיוחדת בראשות השופטת בדימוס אורית אפעל-גבאי. הוועדה דחתה את בקשתו של גור לשחרור מוקדם בשל מצבו הרפואי לפני שנה וחצי והיום דחתה בקשה לדון בכך שוב.

בנימוקיה קבעה הוועדה כי "מועד שחרורו המלא של האסיר יחול ביום 26.6.2025, היינו בעוד כארבע וחצי שנים. איננו סבורים כי יש בתקופה שחלפה כדי להקהות מעוצמתו של האינטרס הציבורי במקרה מיוחד זה. פרק זמן של ארבע וחצי שנות מאסר אינו שולי דיו כדי לומר לגביו כי השיקול הציבורי בדבר אמון הציבור במערכת אכיפת החוק במקרים בעלי חומרה ובנסיבות מיוחדות, יכול לסגת ולפנות את מקומו לשיקולי שיקום".

גור חטף ורצח את ירדן בן השמונה לפני 40 שנים, למטרות כופר. ניסיונות המשטרה לתפוס את גור נכשלו וגם עסקת תשלום הכופר לא צלחה, כשגור נמלט עם הכסף. הוא נתפס רק לאחר שהפקיד את הכסף בחשבון בנק שפתח. אז גם הוביל את השוטרים אל גופתו של הילד, והסביר שנחנק למוות כשהושאר לבד במכונית, בשעה שגור ניהל עם המשטרה את שיחות הכופר.

הוא הורשע בחטיפה ורצח, ונגזר עליו מאסר עולם. בהמשך קצב נשיא המדינה עזר ויצמן את עונשו ל-45 שנה, והוא צפוי להשתחרר בשנת 2025. ב-2018 ועדת השחרורים החליטה על קיצור עונשו, אך בית המשפט המחוזי בלוד ביטל את ההחלטה.

הפופולריים