דוח עלם: עלייה של 41% בפניות נוער בסיכון מאז חודש ספטמבר

עלם: עלייה של 41% בפניות נוער בסיכון מספטמבר
מהדוח שפורסם עולה כי בחודשים האחרונים חלה עלייה בדיווח על מקרי אלימות, נשירה ממסגרות חינוכיות וצריכת אלכוהול • מנכ"לית העמותה: אם רבים ממצבי הסיכון לא יטופלו עכשיו, נחווה את ההשלכות שלהן שנים רבות קדימה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נוער בסיכון, אילוסטרציה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

העמותה לנוער בסיכון (עלם) דיווחה הבוקר (ראשון) על עלייה בפניות של צעירים וצעירות לסיוע ברבעון השלישי של משבר קורונה. בדוח שפרסמה היום העמותה עולה כי העמותה סייעה ל-6,517 בני נוער בחודשים ספטמבר עד נובמבר השנה. מדובר בעלייה של 41% לעומת הרבעון המקביל של שנת 2019.

2,478 מבני הנוער שמטופלים בעמותה דיווחו על שימוש באלכוהול, פי 2.6 לעומת הרבעון המקביל בשנת 2019 ופי 1.4 לעומת החודשים יוני עד אוגוסט השנה. בנוסף, 1,989 צעירים דיווחו על שימוש בסמים, פי 2.7 לעומת הרבעון המקביל בשנת 2019 ופי 1.5 לעומת החודשים יוני עד אוגוסט השנה.

מתוך נתוני העמותה בדוח שפורסם הבוקר (באדיבות: העמותה לנוער בסיכון)

מהנערים והנערות המטופלים בעמותה נשרו מהמסגרות החינוכיות. בנוסף, 26% מבני הנוער, הצעירים והצעירות מהחברה החרדית המטופלים בעמותה נשרו מהישיבה או מהמסגרת החינוכית בחברה החרדית. עוד דיווחה העמותה כי נרשמה גם עלייה בדיווח על מקרי אלימות בבית ובחוץ, בפגיעות המיניות שדווחו, בחרדה, הבדידות, הפגיעה העצמית, הפרעות אכילה ועוד.

מתוך נתוני העמותה בדוח שפורסם הבוקר (באדיבות: העמותה לנוער בסיכון)

ענבל דור קרבל, מנכ"לית עלם מסרה בהתייחס לנתונים שפורסמו: "זהו צו השעה. הדור הנוכחי של בני הנוער, הצעירים והצעירות ימשיך להתמודד עוד שנים רבות עם ההשלכות של מצבי הסיכון הדרמטיים אליהם הם נקלעו בקורונה. אם רבים ממצבי הסיכון לא יטופלו עכשיו, אנחנו נחווה את ההשלכות שלהן שנים רבות קדימה. חייבים להמשיך ולעזור להם עכשיו".

הפופולריים