בכירים במשרד הבריאות מעריכים: הסגר יימשך 3 שבועות לפחות

בכירים במשרד הבריאות: הסגר יימשך 3 שבועות
ראש שירותי בריאות הציבור באולפן כאן 11: הסגר יתארך ככל שיהיו יותר חורים במסננת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגר, הגבלות, עסקים, משטרה, קורונה
צילום: צילום: נתי שוחט, יונתן זינדל, יוסי אלוני, פלאש 90

סגר מיום ראשון: בכירים במשרד הבריאות מעריכים כי הסגר, עליו החליטה אתמול (רביעי) הממשלה, יימשך שלושה שבועות לפחות, וייתכן שאף חודש. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. על פי אותם בכירים, פתיחת מערכת החינוך צפויה להאריך את ימי הסגר. בדיון אתמול אמר לשרים ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש כי פתיחה חלקית של מערכת החינוך תביא לכך שהסגר יימשך 49 יום.

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, אמרה בריאיון למיכל רבינוביץ' בחדשות הערב כי "ככל שיש יותר חורים במסננת הזו, אז הסגר יהיה יותר ארוך". אלרעי פרייס ציינה כי "אם היינו עושים את הצעדים מוקדם יותר – הם היו קלים יותר". 

מוקדם יותר, הממשלה שינתה את החלטתה בנוגע למערכת החינוך, ועדכנה כי במהלך הסגר מוסדות החינוך יפעלו כרגיל, למעט כיתות ה'-י'. המשמעות היא שמסגרות החינוך לגיל הרך, וכיתות א'-ד', י"א וי"ב ילמדו כרגיל. ההחלטה כוללת צהרונים וגנים פרטיים, ותחול גם על מוסדות חינוך בערים אדומות.

בריאיון לכאן רשת ב אמר הערב שר החינוך יואב גלנט על שינוי החלטת הממשלה: "אני גאה בכך שהממשלה קיבלה את עמדתי לשים את מערכת החינוך בראש סדר העדיפויות הלאומי. היעד הבא הוא להחזיר מוקדם ככל הניתן את תלמידי ה'-י'".

גלנט הוסיף: "מרגע שיינתנו לנו חיסונים, בתוך שבוע נוכל לחסן את כל מערכת החינוך. אני מצפה שאחרי האוכלוסיות בסיכון והצוותים הרפואיים - יחסנו את אנשי החינוך".

שינוי החלטת ראש הממשלה והשרים הגיעה לאחר ביקורת ציבורית על ההחלטה. יו"ר ועדת החינוך חבר הכנסת רם שפע מכחול לבן הודיע שהוא לא מתכוון לאשר בוועדה את הפעלת מסגרות החינוך עד 13:00. "פתיחת הגנים רק בין 8:00 ל-13:00 מנוגדות לעמדתי, להיגיון ולצרכי השטח", אמר שפע. "לא אתן יד לטרלול מערכת החינוך". 

שר הרווחה איציק שמולי הוסיף: "אין שום הצדקה בהגבלת שעות הפעילות של מסגרות הגיל הרך, ולכן התנגדתי להחלטה בממשלה. מדובר בקבוצות סגורות וקבועות, ואין שום היגיון אפידמיולוגי בקיצור זמן פעילותן, תוך פגיעה קשה בהורים ובעיקר בילדים".

הפופולריים